| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat ceva, eu locuiesc la curte si am 2 catelusi, un ciobanesc de 5 luni si un pechinez de 5 anisori. Pechinezul mereu statea in casa cu mine iar de vreo 3 zile nu mai vrea sa stea in casa vine mananca apoi se duce afara si sta mereu acolo si ziua si noaptea. Nu stiu ce sa fac cu ea

2 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ca orice caine are nevoie de aer, de joaca( cu alti caini, nu este una si aceeasi cand se joaca cu tine) o sa dea frigul si-ai sa vezi cum vine la caldura. Poate are nevoie de minerale, incearca sa stai cateva ore afara si sa-i vezi comportamentul, asa-ti dai seama de ce vrea afara

| raluca2711 a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Dar de ce doar noaptea? nu suporta celalalt caine, deci nu s-ar juca cu el sad