| Beykutza a întrebat:

Am o problema va rog ajutati-ma! Deci o fata din clasa de la mine a inceput sa zic la toata clasa ca eu vorbesc urat despre ei si mai multe chesti...La un baiat i-a zis ca eu am zis ca lui ii place de mine si ca l-am mai si injurat (cea ce nu este adevarat) si nu vorbeste nimeni cu mine (doar 4 fete) ce sa fac ca sa le demonstrez ca nu e adevarat cea ce spune ea daca nimeni nu vrea sa vb cu minesad? Va rog ajtati-ma si daca se poate raspunsuri cat mai rapide! Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema destul de dificila. Uite ce poti face :
-> in primul rand du-te la fata care pune aceste "strambe", ia` o deoparte si intreab`o ce are cu tine.
-> cel mai probabil spune nimic, dar atunci tu sa` i spui" daca nu` i nimic, atunci de ce minti pe toata lumea in legatura cu mine? "
-> " ai vreo problema cu mine, sau ce? "
-> dar asigura` te ca esti undeva singura cu ea sa nu iasa si ceilalti si apararea ei [ ca din cate am inteles cam toata lumea e de partea ei.]

dar, i`ai facut ceva de se comporta asa?
daca nu, doar este invidioasa.
am avut si eu colege de felul acesta.

O sa se rezolve. Mult succes si sper ca te` am ajutat!