| Pnin a întrebat:

Buna TPU. Am observat ca multi vor femeie casnica, dar daca ii intrebi daca au casa si isi permit sa te intretina te fac materialista.

Oamenii astia isi dau seama ca pe vremuri cand femeia statea acasa avea grija de o gospodarie, nu de o garsoniera?

Sotul trebuia sa aiba o situatie materiala buna ca sa poata tine in viata mai multe persoane.

Pe atunci poate traiai si cu minimul pe economie, ca aveai legume si animale in curte. Dar acum ce fac 3 persoane cu 1000 lei in cativa mp2?

Si salariul il muncea, dar il punea in mana femeii! Cel putin strabunicii mei nu vedeau un ban. Nu stiau cat costa o ceapa. Sotia facea cumparaturile si era responsabila de tot ce tinea de bani. Barbatul doar manca laughing ca un animal din curte. Il hraneai si il puneai la somn.

Vad ca toti vor din traditie doar partea care le convine lor. Sau nu stiu nimic de fapt despre lucrurile astea?

Nu inteleg barbatii.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Lasa Mochi, iti gasesti tu barbatul care nu te pune la treaba, il pui tu daca e.

Asta e genul de intrebare amuzanta care va strange atat misogini cat si feministe care mai de care sa generalizeze. Un om echilibrat se descurca, singura chestie in minus e ca nu stiu sa gatesc decat ceva banal cat sa nu mor de foame mancand prostii dar in rest casa nu e cu curul in sus niciodata, e luna bec cand mi se pune pata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa este, tu ai observat ca multi vor femeia casnica. De acord.

Asteptam sa observi acum si ceilalti barbati, care nu vor asta. (:

| Dismally a răspuns:

Au trecut de mult vremurile alea in care rolul femeii era sa stea "la cratita" happy Nu stiu unde i-ai gasit tu pe cei care isi doresc asa ceva dar ai dreptate, daca isi doresc asta trebuie sa ofere conditii decente in schimb.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaWTS a răspuns:

Cine naiba mai vrea așa ceva? Poate prin fundurile satelor uitate de lume...
Dar la orașe există altceva.
Există femei cu un înalt nivel de prostie, care n-au o viață a lor, care nu știu să facă mai nimic, și pentru care singura șansă e să se lipească de unul care o acceptă așa cum e.
Într-un cuvânt, atârnătoare.
Ăstea ar vrea probabil să se numească "casnice". laughing