| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Am si eu o intrebare daca se poate.

Eu am un perus albastru ( barbat ). Mi l-am cumparat anul trecut in luna August. Si pana in prezent nu a spus niciun cuvant.

DAR DECE?

Răspuns Câştigător
| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Tu crezi ca un perus e capabil sa vorbeasca? hmm, esti pe departe de al auzi, Eu am avut 3 si mi-am petrecut foarte mult timp cu ei, si nu numai eu, si cei din familia mea, is cativa pasi de facut pana la vorbit, primul ar fi sa ii deschizi colivia si sa intre singur inapoi, sau sa stea la tine in mana. deci petrece-ti mare parte din timpul tau cu el. Succes!

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Trebuie sa vorbesti zilnic cu el, cat mai mult...

| Ibrahimovic a răspuns:

Am si eu doi perusi. Ii am de 3-4 ani si nu au vorbit deloc. Nu sunt papagali vorbitori, pot doar sa ciripeasca, sau sa scoata sunetul ala specific. happy