| daianalorena1986 a întrebat:

as vrea sa va pun si eu o intrebare pentru o prietena de-a mea, care incearca din august anul trecut sa ramana insarcinata si pana acum nu a ramas. Ce poate sa faca? Are 22 ani, si nu a ramas niciodata gravida! Are ceva ce nu-i da voie sa aiba un copil? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Trebuie sa mearga la ginecolog sa-i explice tot si acesta ii va face niste analize din care isi va da seama daca exista vreo problema pentru care nu poate ramane insarcinata. La fel va trebui sa-si faca si partenerul ei niste analize si cel mai important o spermograma. E posibil ca el sa fie cauza pentru care ea nu ramane insarcinata.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergeti impreuna cu partenerul la medic. Ea trebuie sa faca un consult, o ecografie, numeroase teste hormonale, precum si legate de posibile infectii, iar el trebuie sa faca spermograma. E un drum lung si anevoios, dar prietena ta e tanara si va avea copiii pe care si-i doreste.

| otypa a răspuns:

Sa mearga la doctor.asta e tot ce trebuie sa faca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai sigur ii poate spune un medic in urma unui consult amanuntit dar si in urma unor analize.