| adriana543768654567895334 a întrebat:

As avea o nelamurire legata de PRIETENIE.

Bun deci am sa va povestesc despre doua persoane si as vrea sa imi ziceti pe care l-ati alege daca ati fi in locul meu.
Bun. Prima persoana este o fata pe nume A. O cunosc din camera de spital. Ne.am nascut in aceeasi zi. Am fost la gradinita impreuna. Cand nu veneam la gradinita plangea dupa mine. In scoala generala am fost de nedespartite. In clasa a 6 a ea isi batea joc de o fata iar fata aceea a inceput sa planga si mi. a spus ca ele doua vruiau sa fie cele mai bune prietene si pe mine sa ma minta. Apoi i.am spus lui A daca este adevarat si mi-a spus ca da. Apoi i.am spus "BN", si am plecat. Apoi ea a venit la mine plangand ca cica vrea sa ne impacam.
In clasa a 7 a ea a inceput sa umble cu alte fete din clasa de la mine pentru ca, cred eu erau populare. si eu nu eram.
In clasa a 8 a nici nu ma mai saluta nici nu ma mai baga in seama. Deabea ma mai saluta. A inceput sa fumeze. Nu ma mai cheama afara. Vine la mine doar cand are de facut o tema. A inceput sa umble cu baieti mai mari de 16 17 ani care fumeaza si aceia. beau. umbla prin cluburi. Cand ma simteam rau se baga in seama cu mine doar sa vada ce am dar nu imi spune "sa te faci bine" sau ceva in gen.[eram cele mai bune prietene, acum m. a lasat pentru alta doar pentru ca ii da sfaturi despre baieti]
Pur si simplu m. a uitat.

A doua persoana este un baiat pe nume F.

Pe el l.am cunoscut in vara trecuta. Ne.am inteles bine din prima zi.
Dar faza a fost ca el m. a placut si eu nu dar am ramas ce. i mai buni prieteni.
El este mai mic ca mine cu 1 an jumatate.
Pot sa spun, ca am incredere in el. pentru ca tin ft mult la el.
Cand ma simteam rau imi spunea :
"imi pare rau de tine" si "sper sa te faci bine "

Mai imi spune ca sunt viata lui si ca nu poate trai fara mine.
Si acelasi lucru simt si eu pentru el.

Mai imi trimitea mesaje cum ca ii este frica pentru ca ma va pierde. dar i.am zis ca nu se va intampla asta pentru ca suntem prea apropiati.

Mi-a mai trimis un mesaj acum ceva timp

"Cum ar fi daca ai fi langa mine? "

Cand nu intru pe mess mai intreaba de mine. Nu spun ca tot timpul. Dar nici sa ma uite complet.

E de treaba. e foarte respectuos, cu mama mea. Cand spuneam ca sunt proasta imi spunea ca nu sunt ca sunt viata lui. Ne iubim doar ca buni prieteni.

Acum sa va mai zic ceva.

A - este in clasa cu mine sta in bloc cu mine.
F - este de la tara de la mine. dar vorbeam pe mess. acum nu mai vb ca mi-am sters fosta adresa si pe cea noua nu l-am bagat.

Deci voi pe cine alegeti?
Daca vreti sa ma mai ajutati cu ceva : adri.nico55
Pa pa. PuP. Va multumesc foarte mult.

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

F ala sigur e un Florin si A o Andreea sau asa ceva.
De ce trebuie sa alegi? Ce ai de ales daca cu fata aia nu prea ai mai avut niciun contact? Nu zice nimeni sa ai doar un singur prieten, ci sa stii sa il apreciezi pe cel care merita.In cazul tau F...

| SimonaAdina a răspuns:

Pai parerea mea este sa stai alaturi de cel care te sfatuieste,te ajuta este alaturi de tine, nu conteaza de cat timp va cunoasteti, conteaza increderea si sprijinul care ti-l acorda.Alegerea mea ar fi baiatul F daca as fi in locul tau.Iar acea fata pe care o numesti prietena, eu nu as numi-o asa in locul tau, o prietena adevarata te-ar sprijini atunci cand vede ca suferi si nu te-ar lasa pentru altele.Si daca chiar vroia sa aiba si alte prietene care sa o sfatuiasca nu trebuia sa te lase balta ci pur si simplu sa fie si cu tine si cu ele.Ai grija pe cine numesti prieten(a)!

| BoomBoomToxic a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii vb si u urat lu prietena ta...Iar eu cred ca acel baiat "F" este simpatic(Din explicatiile tale). Cred ca ar trebui sa ti legatura cu F ca nu prea gasesti un prieten ca elwinking

| Dooolce a răspuns:

Te-as sfatui sa nu te rogi de prietena ta ca sa mai va aveti bine ca pe vremuri pentru ca atunci va crde ca nu poti sa stai fara ea iar cu prietenul tau te-as sfatui sa il treci iar in lista de prieteni si sa vb in continuare.

| Lluvia a răspuns:

Prietena aia a ta e nesimtita.straight face
A preferat sa stea cu ceilalti ca erau populari iar tu nu. A renuntat usor la prietenia voastra nu crezi?
Nu cred ca merita.
Daca ii va parea rau si isi va cere scuze da-i o sansa daca nu ea are de pierdut.
Si in legatura cu baiatul nu vad de ce nu ai mai fi prietena cu elhappy
Un adevarat prieten e greu de gasit in ziua de azi deci ai grija:*!

| Aiureeaaa a răspuns:

Eu l-as alege pe f
dupa cate ai spus...
si prietenia adv nu e pentru teme sau eu stiu

eu nu cred ca iti e prietena adv
bafta am sa te bag in lista big grin

| oana20_4499 a răspuns:

Eu zi baiatul F