| Sara53 a întrebat:

As vrea niste statusuri frumoase, sa nu fie prea lungi, pur si simplu scurte si frumoase!

Răspuns Câştigător
| LiimeXdx a răspuns:

Toti imi vor binele, dar nu`i las ca mi`l ia!

Încă există sentimente, tu eşti pasiunea mea.

Am intrebat multe, insa raspunsul tau a fost mereu cu puncte puncte.

Nu poti, te invatam. Nu vrei, te obligam!

E atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.

Crezi ca-mi pasa de tine? Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau, recunosc!

Stiu ca vreiii. Dar nu prea poti`. Cum vrei tu, asa vor toti!

Sunt 1000 de ganduri ce ma-ntorc la tine!

Am invatat sa am rabdare. Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare!

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine, si nu permite altora sa renunte la tine!

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars.

Ador sa`mi curga cineva prin vene

Taci! E un cuvant potrivit pentru tine. Inchide`ti gura! Stapaneste`ti ura!

Fara aberatii, spune totul discret. Stii ca nu`mi place s`o ard indecent.

Vreau sa stii ca n`am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult!

Realitatea bate platourile de filmare. Viata`i frumoasa si fara efecte speciale!

In seara asta bem pentru noi. Pentru cei ce ne-au avut, pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea.

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit!

Mai târziu ai descOperit cum era. Pe cât de frumoasa, pe atât de rea!

Si ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu. As vrea sa te iubesc dar parca. parca nu mai stiu

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, official imi merge bine!

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza, nu te suna. Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna.; ))

Deschide ochii! Timpul trece. Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece!

Stii draga? Iubitul meu se respecta. Are langa el o blonda aproape perfecta!

Îmi fac curat în suflet. Arunc tot ce e murdar și plin de praf!

final

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

♥Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor. şi dor. unele momente încep să cred că niciodată nu mor.

♥Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

• Ştie` când` să râdă`, Când să fie` supăRată`, Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

♥Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând... Ea tot cu zâmbetul a rămas, iar tu tot cu ea în gând.

♥♥♥♥Şi n-am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

♥♥Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită. că nu totu` se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată`!

♥Asa ca fa ce vrei sa faci, numai fii naiva. Inima lui nu a plecat, habar nu ai ca esti captiva.; x

♥Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

♥♥•Dar Eu` zambesc. Caci drogul nu-l mai i`au! Te am in fata mea. Si totusi`. nu te vreau`!

♥♥Un alt apus de soare, frăţioare! ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare!

♥Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat.; x

♥Am rănit multe persoane, poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea. Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

♥♥♥Calcă`ţi pe orgoliu şi răspunde`mi la întrebare: • Dacă te`aş călca şi eu pe inima. ce zici, doare?

♥Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet.

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.

♥Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară, Asta nu înseamnă că o sa dispară!

~ Supravieţuim din amintiri, dar uneori supravieţuim cu ajutorul uitării.

♥Pentru că trebuie să ştii să-ţi iei rămas-bun atunci când e cazul. Pentru că nimic nu trebuie să te dărâme!

A trecut atat timp de cand nu ne-am vazut! Dar, te iubesc mai mult ca la inceput

Mi`e dor de tine.De amandoi. mi-e dor de zambetu` tau. mi-e dor de noi

Suntem atat de diferiti si totusi ne potrivim. Noi am stat unul langa altu cand toti vroiau sa ne despartim!

Am invatat sa te respect numai pe tine, am inteles ca fara tine, nu mi-e chiar bine

♥♥Vreau sa pleci acum, asa e mai bine! Nu mai vreau sa spun "nu pot trai fara tine"!

♥Poate ca atat ai vrut, sincer eu am vrut mai mult! Poate ca ti-a fost teama sa iubesti ca in trecut

♥Ai plecat cand mi-a fost mai greu, asta ma doare, spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare!

♥♥♥Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

♥Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine... du-te tare cat te tine!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

♥Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

♥Iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

♥♥♥Inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

♥♥De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba!

♥♥Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul, Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

♥Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

♥Si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracterul care este atat de rar :X

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

♥Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

♥Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

♥Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

*Ai cam uitat de fel ce`nseamna siguranta si respect. Ai luat`o pe un drum ce momentan crezi ca`i perfect.
.
*Cioburi cazute si crapaturi tot mai multe. Sanse scazute sa mai fie cineva sa asculte.

♥*Azi plang maine poatee rad, nimic nu`I un capat de tara, indifferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara`

♥ *Crezi ca nu mai sunt la fel, ca m` am schimbat, da` de fapt, niciodata nu ai vrut sa ma cunosti cu adevarat! ""

Nu vreau sa uit nimic, caci indeferent de circumstante, fiecare amintire isi pune amprenta pe viata!

♥♥Si cand crezi ca stii toate raspunsurile. straight face Viata isi schimba intrebarile
♥♥♥ De ce te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac!

| Sara53 explică (pentru LiimeXdx):

Multumesc frumos! happy

5 răspunsuri:
| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute