| Raluka_Andreea_1992 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi decorez putin prin casa pentru Craciun, ceva idei mai simple? Funda

Răspuns Câştigător
| Allesya1097 a răspuns:

Ghirlande si beteala: In ultima perioada au aparut o sumedenie de modele de ghirlande si beteala foarte frumos colorate, cu modele interesante, una mai starlucitoare ca cealalta. Acestea pot fi folosite pentru a contura geamurile sau pentru a creea motive pe pereti.
Coroanele: in lunile de iar puteti cumpara din piata sau de la florarii coroane din brad sau vasc. Acestea au un aspect extrem de placut si festiv. Le puteti agata pe usa de la intrare sau chiar pe unul din peretii casei.
ecoreaza cativa brazi micuti cu bomboane de Craciun si raspandeste-i prin casa.
Pentru piesa centrala, decoreaza un bradulet mic cu dulciuri pe care invitatii le pot lua.
Foloseste luminite, foloseste semineul (daca exista unul) si lumanarele parfumate aprinse ca singurele surse de luminat pentru a crea o atmosfera mai intima si mai festiva.
Scoate la imprimanta colinde de Craciun pe care sa le asezi pe mese. Oaspetii le pot lua acasa ca amintire.
Adauga sosetele pentru Craciun pline cu cadouri pentru invitati. Cadourile nu trebuie sa fie scumpe, ci

1 răspuns:
| MihaelaMadalina997 a răspuns:

Poti sa iti pui pe afara mos craciuni de aia care se catara sau pe geamuri tot asa un mos craciun cu luminite si se vede de afara foarte frumos acum depinde daca stai la casa si ai scari poti pune un tapet cu fulgi de nea pe balustrada beteala... apoi ceva facut de mana niste fulgi colorati...o sa arate frumos
Craciun fericit :*