| IngerAlb a întrebat:

Buna tpu.Azi vin la mine niste englezi.E un schimb de experiente si trebuie sa-i tin in gazda..Ideea e ca sunt timida si nu stiu ce subiecte de discutie sa abordez cu ei..Imi dati idei? Cele mai mule subiecte de discutie au fundita big grin

1 răspuns:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu cred că ar trebui să îţi faci griji în privinţa asta. Sunt sigură că o să pună multe întrebări.
Eu merg de câteva ori pe săptămâna la întâlniri cu voluntari americani şi tot timpul au ceva de spus şi de întrebat.
Părerea mea e că ar trebui să îi laşi să se acomodeze puţin cu oraşul şi rutina şi apoi să-i întrebi despre păreri formate, cum s-au simţit, dacă s-ar vedea trăind în România etc.