| J3nnif3r a întrebat:

Cum pot sa slabesc cat mai repede cel mult 1 luna sa elemin "grasimea" insestetica care ma derajeaza?
Mentionez ca fac miscare(nu foarte multa dar zilnic fac exercitii) mananc foarte putin dulciuri cel mult 1 pe zi si nici nu mananc paine multa
P. S. nu vreau pastile "minune" vreau ceva natural nu vreau nici dieta pentru ca nu pot manca asa mult si des

Răspuns Câştigător
| Teresa a răspuns:

Pentreu ca ai spus ca nu ai(sau nu mai ai) obiceiuri alimentare proaste (fast-food dulciuri etc) continua cu exercitiile cel putin 30 de minute zilnic mananca numai cand iti este foame(ziceai ca nu vrei dieta) si nu manca pana esti plica lasa mereu ceva in farfurie e mai bine sa mananci des si putin decat rar si mult
nu uita sa dormi suficient si odihna ajuta (minim 8 ore pe noapte)
evita prajelile in favoarea alimentelor fierte sau la gratar
bea minim 2 l de apa pe zi
eleimina bauturile carbogazoase

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte,nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat(este posibil sa nu dureze doar o luna, depinde de rezultatele dorite) si sanatos.Succes.

| qCristiana a răspuns:

Atunci creste nivelul de dificultate ale exercitiilor fizice si incearca sa alergi 30min cel putin pe zi. bafta! funda?