| ShutUp01 a întrebat:

Care sunt exercitiile care ma pot ajuta intr-un timp cat mai scurt sa scap de grasimea abdominala? Trebuie sa slabesc cat mai repede(nu e important motivul)si nu vreau sa tin dieta...Imi puteti da o serie de exercitii pe care sa le fac zilnic si sa ma ajute intr-un timp scurt(in afara de flotari)?

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

De grasime poti scapa numai prin exercitii cardiovasculare, poti face 100 de abdomene pe zi, muschii aceia acoperiti de grasime nu se vor vedea. Deci 3-4 zile pe saptamana, alearga sau fa un sport cardio si 2-3 zile axeaza-te pe definire si tonifiere- adica abdomene. Gasesti pe Youtube "abs workout", variaza mereu exercitiile si creste treptat timpul/numarul.

Si bineinteles, alimentatia! "Abdomenul se face in bucatarie" nu este doar un mit.

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Exercitiile alea se numesc Alimentatie deficitară. Nu scapi de grasime doar prin exercitii.

| eminescuhipiot a răspuns:

Daca nu vrei sa ti dieta, nu ai nici o sansa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru eminescuhipiot):

Am incercat cu dieta si fara exercitii.Acum tin dieta, dar vreau sa fac si exercitii.Altceva?

| eminescuhipiot a răspuns (pentru anonim_4396):

Altceva ti s-a raspuns mai sus.

| Nix15 a răspuns:

Alergare si abdomenele ar trebui sa ajute