| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUbig grin Am un telefon Nokia x6 si nu imi mai recunoaste cartela SIM, oare e din cauza telefonului sau a cartelei?

Răspuns Câştigător
| Cristina505 a răspuns:

Daca telefonul e luat fara aboament,e decodat, adica merge pe orice retea, atunci ar trebui sa mearga.dar daca telefonul e luat de exemplu pe abonament la Orange dar vrei sa pui cartela Vodafone.atunci e de vina telefonul si trebuie sa mergi cu el la decodat.costa cam 20 de lei la - reparatii telefoane! funda?