| CarameleCuLapte a întrebat:

dau o petrecere in pijamale cu sora mea (10 ani), si verisoara noastra (8 ani) iar eu am 12 ani ce sa facem? In afara de jocuri, farse, adevar sau provocare, filme ca asta stiu, altceva ce sa facem? Ce meniu ce mancare sa mancam?

1 răspuns:
| Rox3tte a răspuns:

Ok. Puteti sa va jucati:
- scaunele muzicale,
- remmy,
- carti pe pedepse,
- sa va legati la ochi si sa va manjiti cu ruj,
- sa puneti mere intr-un bol cu apa si apoi sa incercati sa le apucati cu gura,
-sa va jucati "Ghiceste cine sunt?" (Lipesti etichete pe spatele fiecaruia cu numele unui cantaret/coleg/ desen animat si ii dai indicii, sa ghiceasca cine e. Ex: I-ai scris pe eticheta Michel Jackson ca si indicii: a fost negru, a facut operatii pentru a deveni alb, canta pop, i-a cazut nasul pe scena si etc)
- sau sa puneti faina intr-un bol si sa pescuiti niste bomboane.

Pentru meniu: suc, alune, chipsuri, pizza, saratele, covrigei, ciocolata.

Sper sa iti fie de ajutor. happy