| Xoniaa a întrebat:

De la un timp ma tot cert cu colega mea, adica ea se tot supara pe lucruri banale pe mine..astazi s-o suparat pe mine pentru asta si as vrea sa-mi ziceti daca chiar avea rost : stateam la teracota si ea in banca s-o dus sa bea apa si o venit un baiat si s-o jucat cu ea sa zic asa, ca o lua in brate si ea il impingea si asa si dupa aia o venit la mine si o zis ca nu is o prietena adevarata ca trebuia sa ii iau apararea ca nu poate sa aiba incredere in mine si alte prostii straight face avea rost sa se supere asa tare? Totusi suntem clasa a8a de ce sa se supere pentru asta? si in loc sa profitam ca mai avem putin si ne despartim...sigh Voi ce ziceti? Avea de ce sa se supere in halu asta pentru aia?

2 răspunsuri:
| KittyEyes a răspuns:

Pai nu este un motiv dar colega ta probabil este mai sensibia si se enerveaza repede. Sincer, si eu uneori ma mai supar din lucruri banale! In plus tu nu esti avocat sa ii iei tu apararea! De acum sunteti mari! Trebuie sa aveti singure grija de voi! poti sa ii zici colegei tale ca tu esti o prietena adevarata dar ea nu poate sa respecte asta! Sper ca iti va fi de ajutor parearea mea! Baftawinking

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Nu este un motiv sa se supere (opinia mea)
dar cred ca asa ii este caracterul ei, si eu cu prietena mea cea mai buna ne certam deseori, dar ne impacam repede(chiar daca ne certam cu sau fara vreun motiv important)
eu dseori ma cert cu ea dar noi spunem ceva sizimbim, dupa care uitam ca ne-am certat
te-as sfatiu sa-i spui prietenii tale sa se gindeasca, ea cum ar fi procedt daca tu erai in locul ei, si ea daca iti va raspunde sincer va spune ca tot asa deoarece asa e in firea omului, cind se pomeneste la locul de fata nu stie cum e mai bine sa faca.