| alina0 a întrebat:

TPU! In curand incep scoala(clasa a-8-a) si sunt foarte nehotarata in privinta caietelor, adica nu stiu ce caiete sa imi iau la matematica si la lb.romana mici sau studentesti.Care sunt mai potrivite?
Daca doriti puteti sa imi dati si o lista cu toate rechizitele pe care vi le-ati luat sau o sa vi le luati.
Multumesc frumos! Astept cat mai multe raspunsuri. Dau funda celui mai bun raspuns si celei mai lungi liste.Si voturi la toti!
Multumesc inca o data!

Răspuns Câştigător
| Madalina066 a răspuns:

Esti deja clasa a8a crezi ca mai ai nevoie de caietele micute? Vei scrie mult, ia-ti studentesti la materiile importante!
De exemplu iti poti lua cate 1/2 caiete maxim la fiecare materie cu exceptia materiilor de baza (romana,mate,engleza etc.) unde ar fi bine sa iti iei putin mai multe pentru ca vei avea ce scrie. Nu uita de pixuri (stilou),trusa de geometrie (pentru ca vei avea nevoie la matematica),creioane negre (si colorate daca crezi ca ai nevoie), guma de sters, pasta corectoare (pic daca scrii cu stiloul), tempera sau acuarele, bloc de desen, pensule, penar (in cazul in care nu ai sau vrei sa-ti cumperi altul).
Cam atat cred, e posibil sa fii uitat cate ceva.
Bafta in noul an scolar!

4 răspunsuri:
| diamar a răspuns:

Cred ca pentru clasa a 8 a trebuie studentesi, eu sunt a 7 a si mi-am luat studentesti...

| PufarinaUcigasa a răspuns:

Phaii eu am trecut pe a 9-a!
Pe a 8 am avut caiete studentesti doar la mate, romana, fizica si chimie! La restul am avut caiete mici! pup :*

| Infernia a răspuns:

Stii cum fac eu? Astept prima zi de scoala, vad ce materii vor fii, apoi in ziua aia imi cumpar si caiete si ce imi mai trebuie.

| mady007 a răspuns:

Eu sunt intr-a 9 a si in clasa a 8 a am avut simple adica nu studentesti pentru ca pana la urma tot caiete sunt si mi se par mai bune doarece le tii mai usor la tine"D