| GaBrYeLa18 a întrebat:

As vrea sa stiu voi ce rechizite va luati sau v-ati luat? Nu vreau numarul de caiete doar o lista cu fiecare materie si rechizitele langa aceea materie. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mat31 a răspuns:

Caiete - toate materiile in afara de muzica si sportwinking
paleta, pensoane, tempera, bloc desen - pictura
etichete pentru caiete
invelitori pentru caiete si manuale
rigla, echer - geometrie
creioane, stilou, corector, radiera, ascutitoare, pix - nicio materie, pentru scris

3 răspunsuri:
| gabryelm3 a răspuns:

Pai nu mare lucru, multe pixuri, creioane si vreo 4-5 caiete, poate si un ghiozdan.

| teutzykapiki a răspuns:

Pai de exemplu eu sunt in clasa a 8a si mi-am cumparat destule.
religie- caiet
engleza-caiet, dictionar(daca nu ai )
romana-caiet
fizica -caiet
matematica-algebra + geometrie 2 caiete
chimie-caiet
tehnologie - caiet
biologie- caiet
civica- caiet
franceza- caiet
geografie- caiet
latina- caiet
cam astea si depinde si de ce maiterii mai vin in plus.
Sper ca te-am ajutat!

| thepowerofmusic a răspuns:

Eu sunt profil filologie deci nu ti'as putea spune excat cate caiete mi-am luat. oricum ia; ti si tu 2 caiete la toate materiile.la materiile mai importante(engleza, franceza istorie, geografie, romana)mi-am luat un caiet studentesc si unul mic de 80 file. sper ca te'am ajutat:d