| anonim_4396 a întrebat:

La ce vârstă ați aflat că nu există Moș Crăciun? Cum s-a întâmplat?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe la 10-11 ani am facut Craciunul in casa bunicii, vara-miu batea prin geamuri sa ii dam drumul (naiba stie pe unde bause), m-am trezit si eu, si "mosul" a venit atunci cu cadourile.
Altii spun ca au ramas traumatizati, eu am adormit la loc cu un ranjet de "stiam eu!".
Copilarie... day dreaming

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

6 ani. L-am văzut pe tata când bea o bere cu moșul și am realizat ca e vecinul de la 4. Bănuiam de la 5 anj

| RAY a răspuns:

Sincer? numai stiu cand, dar stiu ca soramea mi-a spus ca mos craciun =sunt mami si tati, dar de mic aveam inclinatia sa nu cred in asa ceva, mereu nu am crezut in nimic, asa am fost mereu, mereu am visat la un univers care sa poate fi explicat in mod rational

| Drimmero a răspuns:

Pe la maxim 10 ani mi-am dat seama, aia e varsta maxima la care un copil inca mai crede,, apoi toti isi dau seama, toate-s evidente.

i-am vazut pe ai mei cum puneau sub brad cadourile.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Ce cadouri, bă Drimmero, că pe vremea ta nici nu existau brazi. Să nu mai zic de hârtie de împachetat.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Da-i cu praf de mers, ti-e somn!

| GoldenZenith a răspuns:

Nu mai știu vârsta, dar știu că mi-au spus ai mei că Moșul nu exista.

| FaraNumePls a răspuns:

Cred că pe la 8-9 ani laughing dar mi-am dat seama ușor. Eu sunt genul care știe tot ce mișcă prin casa așa că știam dinainte ce o să primesc rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca am crezut niciodata cu adevarat in el.Dar nici nu am stat sa ma gandesc mai mult la asta, preferam sa ma prefac ca exista.Pe la 9 ani am fost convisa ca nu exista.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu am crezut niciodata. \(=_=)/

Răspuns utilizator avertizat
| prettywomen a răspuns:

Eu stiam pe la vreo 10-11 banuiam, insa ai mei mi-au spus la 12.