| aveadrianus2 a întrebat:

Scuzati " ditamai "textul dar merita citit!
vreau sa va cer un sfat si sa va impartasesc "patania" mea!
M-a apuc de scoala de soferi (pe la sfarsitul lui iunie)! Merg la ore (teorie+sofat), imi fac dosarul, fiind din alt judet(vaslui) merg la o ruda si o rog " sa ma i-a in spatiu", in judetul bacau (aici am facut scoala)...merge cu mine facem viza de flotant. Fac chestionare cu instructorul (23-24 puncte) cu masina merg bine prin oras, asa ca ma decid sa depun dosarul! merg la politie astazi stau la coada sa platesc chitantele (vreo 80 de lei) de la ora 8 pina la 10 (am stat atata ca se bloca virgula calculatorul ). Bun iau chitantele ma duc fac poza pentru. permis d-au semnatura se uita tipul prin dosar nu zice nimic! Ma duc si ma asej la o alta coada (cea pentru. programari examinare) mai stau si acolo o 1 ora si ceva! ajung la ghiseu, se uita pe dosar si zice "e bun dar nu stiu daca poti daca pot sa te programez "
Eu: DE CEEEEEE? Pai trebuie sa vada comandantul sef buletinul si viza flotanta(aplicata pe spatele acestuia) sa vada daca e in regula! Bun si unde il gasesc pe comandant? E la examinari acum pe la ora 14 termina! Vine comandatul pe la 14 se uita pe dosar si zice ca e bun viza e valida si ea dar cica nu desfasor activitati in judet. la care eu ii raspund ca sunt student. Si apoi imi spune ca sunt in vacanta si sa vin dupa ce incepe scoala! Apoi pleaca! Ce DUMNEZEU? Instructorul imi spune ca e o porcarie ce zice comandantul ca a mai avut elevi din alt judet si au dat tot in vacanta aceasta! Ce sa fac. acum?
Astept un sfat de la voi!
Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Codrinash a răspuns:

Mai incearca odata, dar acum vezi sa ai o camera ascunsa.si ii rezolvi bine de tot smug

1 răspuns:
| aveadrianus2 explică:

Sa presupunem ca m-i-am facut viza de bc...pentru a merge in cluburi(in vs nu pre sunt), si m-am decis sa fac si scoala aici dar nu am servici atunci ce se mai intampla? Nu inteleg dc nu vrea sa ma programeze inainte de a incepe anul scolar (dupa 12 sept.). Fiind si in ultimul an de liceu trebuie sa ma pregatesc si eu si na' daca pix sala/traseu trebuie sa stau cu grija ca nu am luat permisul! STII DACA E vreo lege in acest sens? Ms anticipat!