| Madarauchiha102 a întrebat:

Bună ziua!
Am o situație mai complicata si as avea nevoie de ajutor
Am început școala de soferi si am dat sala in județul unde am domiciliul
Intre timp m-am mutat in alt județ unde lucrez, acum vreau sa depun dosarul aici după ce imi fac viza de flotant
Intrebarea ar fi :Trebuie sa plătesc scoala inca o data si sa fac alt dosar?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Nu. Depui dosarul și te programezi la oraș.

| shidance a răspuns:

Nu se poate, scoala trebuie data doar in judetul de resedinta

| anonim_4396 a răspuns (pentru shidance):

În primul rând școala nu se dă. Cum să se dea școala? În al doilea rând ba da de poate cu viză de flotant luat în spațiu de cineva care are domiciliul și este și proprietar într-o casă din județul în care s-a mutat se face adresă secundară pe un an.

| Madarauchiha102 explică (pentru anonim_4396):

Am scris că am dat sala nu școala...
Dacă îți arde de corectări îți pot enumera câteva din comentariul tău

| andreipaskk1 a răspuns:

Nu