| andreealc345 a întrebat:

Stiti, maine e 1 aprilie, ziua pacalelilor si ma gandeam sa-i fac o farsa unui prieten. Ma gandeam sa-i trimit maine un mesaj in care sa ma dau drept mama sau frate-meu si sa-l invit la inmormantarea mea. Stiu ca suna putin cam sadic, dar in modul acesta as vedea si cat de mult tine la mine. Si stiu ca nu e bine sa glumesc atunci cand vine vorba de sanatate, tocmai de aceasta apelez la voi. Spuneti-mi ce parere aveti despre ideea prezentata anterior si va rog sa-mi dati si cateva idei de farse. Repet, e un prieten cu care ba ma cert, ba ma inteleg si mi s-ar parea interesant sa-l testez putin cu ocazia zilei de 1 aprilie. Va multumesc. Cel mai bun raspund primeste FUNDA.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Stai calm ca se va prinde de asta, mai bine ii dai mesaj ca un membru din familia ta si ii spui ca te-ai lovit ceva asemanator si ai nevoie de consoloare, la faza cu inmormantarea se va prinde.

| andreealc345 explică (pentru OldSoul):

Parca nu as vrea sa implic vreun membru al familiei in asta. Dar daca spun ca m-am accidentat sau asa ceva? Nu stiu. Eu-s mai dramatica de fel.

| OldSoul a răspuns (pentru andreealc345):

Da este o idee si aceasta, ii poti spune ca ai avut un mic impediment si nu vrei sa afle ai tai sa isi faca griji sau alte probleme asemanatoare.

| BizSinir a răspuns:

Deci sa-ti zic eu farsa misto: maine toti colegii mei se vor imbraca in negru iar eu nu voi merge la ora dirigai.Si eu voi fi maine moarta laughing Abia astept pacaleala asta rolling on the floor

| andreealc345 explică (pentru BizSinir):

Da, dar la mine nu prea iese faza asta laughing crezi ca-i prea mult daca ii zic acelui prieten ca am avut un accident si ca eventual sunt in spital? Chiar nu-mi place sa ma joc cu lucruri legate de sanatate, dar el ar merita uneori vesti de genul, sincer.

| BizSinir a răspuns (pentru andreealc345):

Pai ar fi super...nah ca a trecut ziua dar daca ii spuneai asta ieri nu cred ca o musca insa astazi cred ca va pica in plasa happy
Succes si sa te faci bine cat mai curand! rolling on the floor

| Me0627 a răspuns:

Buna. Nu cred ca ar fi o farsa buna. Se poate ca acest prieten sa tine la tine si sa nu stie cum sa reactioneze. Parerea mea ar fi sa te gandesti la altceva. Prietenia se poate testa si in alte moduri, gen sa vezi daca este langa tine in anumite momente importante sau daca te ajuta atunci ca esti intr-o dilema. Mult succes!