| madutza90 a întrebat:

voiam sa va intreb ce parere aveti. exista suflet?big grin

9 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Nu ştiu ce să îţi zic. Fiecare este liber să creadă în ceea ce vrea. Eu pot spune că m-am convins că există după ce am vizionat acest filmuleţ : http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Rozella a răspuns:

Depinde la ce suflet te gandesti, La oameni cu suflet, sau la suflete care da exista in fiecare om este sufletul nevazut care cand omul moare se ridica la cer pentru judecata de apoi big grin.

| madutza90 explică (pentru Rozella):

Sincer asta cu judecata de apoi si ca sufletul se ridica la cer eu cred ca e o prostie.si daca tot se spune ca avem suflet in interiorul nostru, unde e? de ce nu l-a descoperit nimeni?thinking

| Rozella a răspuns (pentru madutza90):

Chestia cu judecata de apoi este in biblie, eu ccred ca exista da na fiecare cu ale lui.Pai nu are cum sa il descopere ca nu il putem vedea!

| Urzi23 a răspuns (pentru madutza90):

Daca tu demonstrezi ca ai minte si eu o vad o pipai o masor, dupa masurile omenesti, imediat demonstrez ca exista suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista. Are 23 gr.

| madutza90 explică (pentru anonim_4396):

Stiti ce? eu am pus o intrebare ca sa va dati cu parerea, nu ca sa faceti caterinca. daca nu aveti chef sa dati un raspuns cat de cat serios mai bine vede-ti-va de treaba! ok?

| anonim_4396 a răspuns (pentru madutza90):

Eu am vorbit foarte serios. Oamenii de stiinta au cantarit oameni dupa ce au murit si erau cu 23 gr mai usori decat atunci cand erau in viata. Toti. Si apoi au cantarit animale dupa ce au murit si cantareau exact la fel ca atunci cand erau in viata. De-aici deducem ca sufletul are 23 de grame happy. Un an nou fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu l-am pus la avatar.