| aaaaaaaa122 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la niste cursuri de karate si am niste intrebari:
1. Prima zi este greu?
2.Ce karate mi.ati sugera sa practic.
3.Mai multe detalii, cum se practica aceea categorie de karate.

Funda cel care este cel mai explicit!

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

1. Nu este greu ci va fi distractiv pentru ca vei invata miscarile de baza.
2. Ca stil iti recoamnd Tameshiwari numita si Arta de a sparge
3. În majoritatea artelor marțiale există o secțiune de demonstrații sau teste de lovituri de forță. În cadrul acestora practicantul trebuie să spargă diferite materiale dure cu ajutorul unei lovituri date cu "armele naturale ale corpului". Această artă de a sparge se numește TAMESHIWARI

Eu ti-am zis toate acestea pentru ca si eu am practicat karate dar din pacate m-am lasat. FUNDA?