| ÐianaOnlyMusic a întrebat:

happy vreau sa va intreb de ce cand cineva intreaba "acultzi manele?"
unii spun : "dale dracul sau is pentru tzigani sau is urate " DC?
eu ascult orice (in afara de populara) si imi plac si manelele (unele mai triste si de suflet si altele mai vesele, in special acelea care sunt ascultate de multa lume) sunt frumoase sa stiti (de ex. colega mea nu asculta nici moarta manele...si la vazut pe jean de la craiova la dansez pentru tine si acum asculta numai manele cantate de el laughing rolling on the floor si michael jacksonlaughing anyway... spuneti-mi ce va place si raspunsul la intrebarea:
DC UNII OAMENI REFUZA CU ORCE PRETS SA ASCULTE MANELE (CE AU ELE IN MINUS?)?!?!?!? :-J astept raspunsul tuturor wavekiss

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Uite, recunosc.
Si eu sunt manelista, si nu mi-e rusine sa recunosc.
Toti zic ca "Vaaai! Cum sa ascult eu tiganeli din astea"... dar de aici toti se rup pe manele la o petrecere, ceva.
Deci, in concluzie...toti asculta manele, chiar daca nu recunosc, si fara manele, petrecerile nu exista!happy

O seara placutahappy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare cu gusturile lui.
Eu ascult de la manele la clasică.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Mie nu imi plac.Sunt expresia fonica a inculturii romanilor
Gusturile nu se discuta, pana la urmawinking

| uncontdestuldenasol a răspuns:

Sincer, cred ca totul porneste de la faptul ca sunt cantate de rromistraight facetotusi, parca tiganii astia[DA, ei] canta mai cu suflet decat starurile astea ale noastrechatterbox
oricum, e usor sa ascunzi adevarul, ca nu s-a nascut om care in viata lui nu a ascultat doua-trei manele la petreceri fara sa comenteze nimiclaughing

| ÐianaOnlyMusic explică:

Da aveti dreptate totzi...fiecare cu gusturile lui...si DA cred ca toata lumea o fi ascultat la o petercere manele fara sa comenteze laughing

| mary_1175 a răspuns:

Si mie imi plac manelele, orce gen de muzica.nu fac pretentii.