| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun ca locuiesc in aceeasi locuinta de aproximativ 2 ani cu o persoana si pot sa spun ca nu ne suportam deloc,suntem dusmance de moarte, cauza acestei probleme sunt barfele,ea ma barfeste pe la spate,eu am ajuns in stagiul de nici nu vreau sa o vad,culmea e ca am devenit rude, eu m-am casatorit cu unchiul ei, nu stiu ce sa fac sa trec peste. Va rog sfaturi?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Da`o afara din casa sau pleaca tu.

| IoanaNrmh a răspuns:

Buna! foarte urat din partea ei ca te barfeste.dar sa stii ca asta inseamna de multe ori ca persoana respectiva e complexata..probabil vede ceva la tine ce ea nu are si de-aia reactioneaza asa.Primul sfat ar fi sa nu te mai gandesti la relatie dintre voi doua la modul "suntem dusmance de moarte", mereu vor exista neintelegeri intre doua persoane si chiar daca la voi s-a ajuns in punctul in care nu va mai suportati e bine sa tratezi cu calm situatia si sa-ti dai seama ca la urma urmei suntem toti oameni si daca una din voi ar face primul pas spre o impacare s-ar schimba multe lucruri. Daca ati incercat si tot nu merge eu zic sa reduci comunicarea cu ea la un minim necesar..salut-o cand pleci de acasa, raspunde-i daca te intreaba ceva dar in rest ignor-o.Traieste-ti viata linistita si las-o sa zica ce vrea de tine.Roata se intoarce si tot ea va avea de suferit pentru ca ii umbla gura aiurea.