| crazydeea a întrebat:

vreau si eu cateva statusuri in engleza cu traducere!

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Don't let your mind to limit your body.

E preferatul meu.

| Juleuuss a răspuns:

Now and forever - Acum și pentru totdeauna
I don’t miss you, I miss the person I thought you were. Don’t come back hoping I’ll be there. - Să știi că nu-mi lipsești. Imi lipsește doar cel care credeam că ești.
For every 60 seconds. you stay angry, you lose a minute of the beautiful life that nobody can give you back... so you learn to be happy and smile - Pentru fiecare 60 de secunde în care stai supărat, pierzi un minut din viața frumoasă pe care nimeni nu ți-o poate da inapoi.așa ca.
Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come -Trăiește pentru astăzi pentru că ieri s-a terminat și mâine s-ar putea să nu mai vină.
Fundiță? puppy dog eyes

| AlLeYoana a răspuns:

Better to have loved and lost, than to have never loved at all -Mai bine sa fi iubit si pierdut, decât să nu fi iubit deloc.
We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe);
A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);
A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)
A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);
Sper ca te-am putut ajuta!big grin