| danya07 a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de niste idei in a cumpara un cadou iubitului meu.Intai sa va spun cate ceva despre noi:suntem de putin timp impreuna(3 luni) dar numai o luna am fost aproape unul de altul, acum el este plecat in alta tara si nu prea am avut timp sa ii cunosc gusturile, de asta apelez la voi. As dori idei despre ce cadou as putea sa ii fac pentru ziua de nastere care se apropie, o sa dau funda raspunsului care cred eu ca se potriveste. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Poti sa discuti cu el sa afli ce preferinte de lectura are si ce muzica asculta sau banuiesc ac stii deja(ati discutat in cele 3 luni de relatie) si sa iei o carte duin genul pe care il prefera sau una pe care isi doreste d emai mult timp s-o citeesaca sau o colectie de CD_uri cu muzica lui preferata sau, de ce nu, un DVD cu un film de dragoste pe care sa-l vedeti impreuna de ziua lui. Ar mai fi o idee sa ii iei ceva frumos de imbracat, cum ar fi un pulover de calitate, o cravata eleganta, o camasa in culoarea lui preferata sau chiar un set camasa-cravata in culoarea lui preferata sua un fular dragut. Poti opta, de asemena, pentru un parfum fin, eventual preferatul lui, daca stii care este, un ceas de mana deosbeit sau o bratara ori un lantisor cu initiala lui din argint. Nu ar fi rau sa adaugi si ceva mai personal, sa zic asa, cum ar fi o poza cu voi doi in rama sua o felicitare confectionatab manual in care sa-i scrii catev alucruri din suflet. Ai mai putea sa te gandesti sa-i iei un obiect decorativ, un bibelou, o iconita pictata manula sua imbracata in argint etc. II poti darui si o sticla de whiski sau coniac sau sampanie daca e major sau o cutie de bomboane fine de ciocolata sau, mai bine, sa-i pregatesti tu un tort sau o prajitura delicioasa. La multi ani iubitului tau si sa fiti fericiti impreuna!

| danya07 explică (pentru Euletitia):

Multumesc foarte mult Euletitia, imi este de ajutor ceea ce ai scris, unele lucruri trebuie sa le exclud din lista ta, pentru ca nu bea alcol deloc, nu prea citeste, cravata nu poarta. Ii stiu parfumul preferat si are 26 de ani, deci este major doar ca nu bea alcol(e mai bine asa) si iti multumesc pentru raspuns si pentru urare.

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O iconiţă de argint!