| AniledaAna a întrebat:

Bună tuturor! Am o relație de 1 an și 2 luni cu un tip, ne înțelegem bine, dar de fiecare data când ne certam ma ignora total și nu mai răspunde la telefon și la mesaje.
Săptămâna trecută am fost la el, totul bine, dar cu o zi înainte sa plec ne-am certat din cauza unor lucruri care ma deranjau și bineînțeles după ce ne-am certat s-a dus afara cu prietenii lui, a stat câteva ore, când s-a întors nu a vorbit cu mine deloc, iar a doua zi pana sa plec mi-a spus ca ma va suna pe seara dar nu a fost asa. Am ajuns acasă pe la 10 seara și l-am sunat dar mi-a respins apelul, asta se întâmpla vineri.
Sambata a murit bunicul meu, a fost o zi destul de trista pentru mine, i-am scris pe whatsapp acest lucru și nu a răspuns nici măcar nu s-a uitat la mesaje. Nu știu ce sa mai fac practic ma ignora total de vineri de când am plecat de la el. Nu mi se pare în regula, voi ce părere aveți?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, trebuie sa-ti iei gandul de la el.

| Drimmero a răspuns:

Tu ai o relatie cu el,, dar el nu prea o are cu tine.

| Freya1 a răspuns:

Mai bine trimite un mesaj prin care sa ii spui ce ai si ce te deranjează si incheiel prin "daca vrei sa ai o relație serioasă cu mine conștientizează că nu vreau copilari de genul, ori te comporti normal ori ne vedem fiecare de drumul lui macar sa stiu un lucru".

| AniledaAna explică (pentru Freya1):

Mulțumesc mult pentru răspunsuri, mai are și 31 de ani dar ii are degeaba, pur și simplu nu ii pasa, dacă într-adevăr avea ceva pentru mine ma suna măcar sa ma întrebe cum ma simt mai ales ca știe ce s-a întâmplat cu bunicul meu. DAR NU ARE NICIO TREABA!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Scuza-mi curiozitatea, dar de ce mai stai cu el?

| AniledaAna explică (pentru cristimihailov):

Doar ce mi-a scris acum și mi-a spus ca este bine si condoleanțe pentru bunicul meu atât. Sa ii mai scriu ceva sau nu știu... eu mai am niște lucruri la el acasă. Chiar nu știu ce sa fac în continuare

| cristimihailov a răspuns (pentru AniledaAna):

De departe vazand, relatia voastra nu este o relatie armonioasa.

Cand se supara dispare, cand e greu dispare...

In caz de deces in familie, iti trimite un mesaj in loc sa fie langa tine...

Condoleante.

Ti se pare ca asta e relatie?

De aceea te intrebam... de ce mai stai cu el?

Pune-i punct si gaseste pe cineva care poate sa te faca o persoana mai buna, decat una care sa te faca sa iti pui mai multe intrebari decat fara el.

Nu esti mama ranitilor, nu esti crucea rosie si banuiesc ca nici baba cloanta. Asa ca incearca sa iesi in lume si sa dai de ceva mai bun.

Macar stii de ce calitati sa te feresti.

Personal, sfatul meu ar fi, ca e mai sanatos sa nu iti pierzi timpul cu relatii care schioapata. Pt ca si tu vei schiopata la final. Oamenii nu se mai schimba. Nu suntem in filmele americane. Ci in realitate. Si majoritatea nu se schimba.

In loc sa incerci sa schimbi un caracter, mai usor ai muta un munte. Si si mai usor sa iti cauti pe altul care sa stie sa te aprecieze la valoarea ta, langa care sa cresti si sa traiesti fericirea.

A fii fericit este o decizie personala. Fii fericita cu altul. Actuala relatie e compromisa de tot, si nu mai poate fi reparata. Tu ai dubii iar el e orgolios. Asa ceva nu se repara, se arunca.

Gresesc?

| AniledaAna explică (pentru cristimihailov):

Îți dau dreptate asa este, oricât de supărat ar fi fost pe mine putea sa lase orgoliul la o parte și sa ma sune sa ma întrebe măcar cum ma simt dar el mi-a scris decât ca este ok și condoleanțe. Și tocmai asta este aiurea pentru ca, atunci când ne-am certat nu i-am spus cuvinte urate sau deplasate doar i-am zis ce ma deranjează. Aici este problema ca este foarte orgolios dar nu se gândește ca ma poate pierde într-un final pentru ca totul are o limita. Mulțumesc de sfat! Apreciez.

| cristimihailov a răspuns (pentru AniledaAna):

Bafta.

Nu uita ca actiunea este cea care rezolva lucrurile. Nu asteptatul happy