| L3mMoN a întrebat:

As vrea sa va cer o parere: Credeti ca oamenii mai tupeisti,lingusitori,neseriosi etc. sunt vazuti mai presus decat cei buni, iar acestia sunt calcati in picioare de catre cei mai nesimtiti? Si oare nu ai putea fi bun, corect etc. dar si tupeist acolo unde e cazul? Eu una am crezut ca poate fi o cale de mijloc. Acum sunt putin confuza... Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei tupeisti etc etc sunt vazuti mai "buni" pentru simplul fapt ca isi spun parerea lor fata de cei buni/timizi care ori nu vor sa zica ceva de timiditate sau au impresia ca pararea lor nu conteaza, de aia de cele mai multe ori sunt calcati in picioare de atlii.

" Si oare nu ai putea fi bun, corect etc. dar si tupeist acolo unde e cazul?" cum sa nu. nu trebuie sa fii nesimtit dar acolo unde trebuie, e bine sa vorbesti dar doar cand ai ceva de spus, daca vorbesti doar sa te alfii in treaba nu e bine.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, aceasta teorie este falsa: ba din contra, ei se bucura de o popularitate mincinoasa, valabila in anumite grupuri, acestea avand la ranul lor o moralitate indoielnica, sau o putere mica de discernamant.

| Zabbyel a răspuns:

laughing pai oameni mai tupeistihappy sau neseriosi nu sunt railaughing Traim doar sa n u fim calcati in picioare de alti love strucklove struck Acuma ca il mai calcam pe alti nu ne face nesimtiti laughingSuntem doar mai tari si ei sunt mai slabi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zabbyel):

" Acuma ca il mai calcam pe alti nu ne face nesimtiti laughingSuntem doar mai tari si ei sunt mai slabi " nu prea, arata doar cat de patetic este o persoana care se ia numai de una mai putin puternica ca ea, esti mai tare doar atunci cand te iei de cineva mai tare ca tine, nu de unul mai slab.

| ubox7007 a răspuns:

De multe ori da, eu sunt cuminte, ajut profesorul, raspund la ora, dar nu pup in c*r si pentru aia am vazut pe fata cum celui care in fata pupa si la spate scuipa ii se permite mai mult, m-a durut inima si m-am simtit oribil ca pana si profesori fac asta si sunt clasa a XI-a, culmea sunt chiar la un liceu pedagigic (dar am profil de filo bilingv englea) si astfel de favorizati pentru cei care pupa in... le vad aproape zilnic, mai ales de la diriginta. Dar in fine, de la oameni de genu asta (si care pupa si care adora sa fie pupati) am invatat cat de nasol este un astfel de lucru si nu am sa il fac toata viata mea.