| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, cati militari romani au murit in Afganista, pana acum?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Au murit ca prostii aparand interesele unei natiuni care ne-a saracit.

| StrongHeart a răspuns (pentru mentholinks):

"Pentru cateva sute euro in buzunar moare un roman, traieste bine un american"

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Riscul meseriei, isi asuma responsabilitatea. Meseria de mercenar este printre cele mai vechi meserii barbatesti. Poate Nu moare si ia o suma ce il motiveaza.
Deci care e problema?

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca unii mor, si sa mori pentru niste bani nu e chiar barbatesc, zic eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Da ce suntem zei sau muritori? Zilnic mor aproximativ 150.000 in lume de oameni, deci care e problema? Lasa ca ne place si sa re reproducem
A muri pentru bani e aproape nobil, majoritatea mor fiind in calea altora, accidente, crime boli etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Like. Continua tot asa.