| BarnaCamelia2001 a întrebat:

Ma macina o intrebare de foarte mult timp si nu reusesc sa gasesc un raspuns bun referitor la ea. As ruga persoanele care se pricep la asta sa imi spuna: Care este vocea noastra adevarata? Cea pe care o auzim cu urechile noastre sau cea pe care o auzim cand ne inregistram vorbind. Presupun ca nu prea are logica ce spun dar cine stie la ce ma refer va intelege. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cea pe care o auzim cu urechile nostre, in mintea nostra, sau cea care o aud cei din jurul nostru.
Cea inregistrata e schimbata, dooarece aparatul cu care inregistrazi modifica vocea, la fel si telefonul.

1 răspuns:
| miuuuuxd a răspuns:

Tu ai o singura voce pe care intr-un fel o auzi tu si intr-un fel o aud alte persoane. Eu m-am inregistrat si am pus si alte persoane sa asculte inregistrarea si imi ziceau ca aceea este vocea mea.