| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Obisnuiti sa bagati persoane la Ignor aici?
Nu vi se pare corect ca acea persoana inainte sa faca acest gest sa-si spuna motivul pentru care recurge la asta?
Macar sa stii de ce anume nu mai vrea sa interactioneze cu tine?
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu cred ca acea persoana nu stie sa pretuiasca o persoana speciala/adevarata..am 2 persoane la ignor pentru ca au incercat sa ma jigneasca zicand ca sunt o baba nebuna ce pun poza cu caini la avatar, nestiind ca acel catel de la avatar e al meu care din pacate a murit, asa ca singura posibilitate sa nu ma cobor la nivelul lor, a fost sa ii ignor, apoi am primit 2-3 e-mail-uri prin care ma instiinta ca m-au sters din lista lor de prieteni, nu a fost o tragedie atat timp cat eu nu am interactionat cu ei.da, e dureros sa stii ca vorbesti cu o persoana pe mess/ajungi sa te exteriorizezi acelei persoane, apoi sa afli ca te-a dat la ignor..inseamna ca nu merita sa aiba un (o)prieten(a) ca tine...capu sus, viata merge mai departe!
O zi frumoasa sa aihappy

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La câte ignoruri dai din lipsa de argumente, ca un struţ ce îşi ascunde capul în nisip, când este tras la răspundere, incapabil să-şi recunoască greşelile şi să ţină capul drept, nu ţi se pare că eşti cam ipocrită?

P.S. Aştept următorul ignor. Deja a devenit o tradiţie. : )

| caramela a răspuns (pentru NOname):

Prea dura, nu crezi? oare trebuie sa jignim? nu cred...acest user si-a spus off-ul..nu trebuie sa il judecam...
O ZI FRUMOASAhappy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Fata a pus o intrebare! Faptul ca esti in top 10 iti da dreptul sa jignesti fara sa patesti nimic?

| NOname a răspuns (pentru caramela):

Şi-o merită.
Acest user este un user plagiator şi mincinos ("nu am copiat de pe Google, am copiat din caietul mamei literă cu literă, virgulă cu virgulă, care la rândul ei a copiat literă cu literă, virgulă cu virgulă de nu-ştiu-unde"), care face pe sfântul şi arogantul, când îi atragi atenţia că nu este frumos să încalci drepturile de autor şi regulamentul site-ului, şi te trece la ignor.
Iar acum mai are neruşinarea să se plângă că alţii procedează cu ea la fel (asta fără să încalce regulamentul).

Nu obişnuiesc să mă iau de lumea fără motiv şi ar fi bine să nu obişnuiţi să interveniţi în discuţii care nu vă privesc şi să comentaţi în necunoştinţă de cauză. Sunt dură când şi cu cine o merită.

| caramela a răspuns (pentru NOname):

Nu fi acida ca nu se merita si nu e cazul, atat timp cat avem dreptul la replica, o vom face, iar daca se va lua acest drept, parasesc site-ul cu fruntea sus! exista si alte metode sa ii atragi atentie fara a jigni..raportul catre admini e cel mai indicat...parerea mea.

| NOname a răspuns (pentru caramela):

Nu ştiu unde vezi tu jignire. Un act de ipocrizie încă se numeşte "ipocrizie", cel puţin după dicţionarul meu.
După câte ignoruri nejustificate a dat, la vederea unei astfel de întrebări, mi se pare perfect firesc s-o întreb dacă nu sesizează ipocrizia.
Militezi pentru cei care încalcă regulamentul şi creezi discuţii care nu-şi au rostul.
Cred că e mai bine să încheiem aici. O zi bună.

| caramela a răspuns (pentru NOname):

Te las sa ai ultimul cuvant... poate te simti mult mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Exact!
Chiar nu știam că plagiază (iar dacă o face, o face prost de cele mai multe orihee hee ). M-am uitat în răspunsurile ei și sunt stupide rău, ba face pe matura, pe mama strictă, ba se poartă ca un copil râzgâiat.
Dar, după cum vezi, marile altruiste ale site-ului confundă critica cu jignirea. De parcă am trăi într-o lume roz.
Cică la ea „ar fi foarte bine dacă s-ar scoate tricoul day dreaming"... însă ea are chenar auriu! Așa hal de persoană!
Aștept să mă treacă la ignore. Hi, hii.

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

E sora cu Ray23!? Ultimul care mi-a dat ignore e prea fericitul tălmaci Martzian, sfintia sa si-a pierdut evlavia intr-o discutie, a trecut in slujba lui Satan si ma impuscat cu ignore. Necunoscute sunt caile Domnului si multi faţarnici il mai slujeste.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Persoana care te-a "băgat" la ignor, i-ai dat motiv întemeiat, nu te pune nimeni la zid din senin!
Nu este de obligația ei să se justifice de hotărârea luată, pentru că a existat un punct de plecare spre această ignoranță, dorește respect fără prea multă gălăgie în jur, etc.
Pa, pa.

| Hombre a răspuns:

Nu folosesc aceasta functie desii sunt multi care mi-au dat ignore.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna stiu la cine te referi.

| DiamondEyes a răspuns:

Nu mi s-a intamplat thinking

| Fatamuntilor a răspuns:

Am avut doua persoane bagate la ignor.Am fost jignita si decat sa-i vad aberatiile am recurs la acea metoda.Nu merita sa-mi stric ziua.
Din pacate pentru ei, dar din fericire pentru mine acei utlizatori au plecat de bunavoie si nesiliti de admini.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu, draga, eu, unul, mi-am facut alt cont, bineinteles ca nu special pentru tine sau Azure, care mi-a dat ignore pentru ca imi raspundea la o intrebare insistent total pe langa subiect, in loc sa-i dau eu, culmea, dat fiind faptul ca as fi fost mai indreptatit eu s-o fac.
Nu o sa plec de pe TPU pentru ca ma dai tu afara(mi-ai si sugerat) sau adminele TPU pentru ca ma cenzureaza constant cand le critic activitatea si inca pe buna dreptate, nu ca imi face mie placere. Daca sunt admine Cristina si Alexandra, asta nu inseamna ca trebuie sa le consider zeite si ca tot ce fac ele pe TPU e incontestabil. Mai bine de doua sferturi din utilizatorii TPU au probabil varsta uneia dintre ele, chiar mai mult, poate chiar mai mult decat varsta amandurora.
Dar ce sa stii dumneata, caramela sau cineva ca domnul ivancea care cred ca totul e perfect pe acest site, administratia chiar isi face treaba ireprosabil si ca se sterg numai postari care incalca regulamentul...

Eu am fost unul dintre cei pe care i-ai bagat la ignore in urma unor sesizari pe care ti le-am facut pentru ca postezi la unele intrebari total pe langa subiect. Dar tu ai mers pe ideea ca eu spun aberatii si ca te jignesc. Interesant. Critica inseamna jignire, asa cum a spus si Everlina. Hai, da-mi ignore si aici. Oricum nu ma intereseaza ce faci tocmai dumneata pe site...si mai ales dupa ce rationament defectuos.

Cat despre ingerinfrant si alti ingeri decazuti ce copiaza stilul Legiuitoarei, desi n-ar admite ei asta niciodata, desi li s-a tot atras atentia de n-spe ori de la destui useri, tot continua sa se afunde in penibilitate si cred ei ca lumea e nebuna si invidioasa.
Vorba Everlinei, avem badge auriu, dar mai bine ar disparea concursul cu tricoul. Dupa ce ne-am ales cu badge auriu, probabil ca sa nu aiba prea multi badge auriu pe site. Sa fiu eu mai cu mot. Gata, ingerinfrant, am terminat de discutat despre tine. Acum poti sa-mi dai ignore si tu alaturi de un pupic. Stati linistite, nu cred ca o sa va mai deranjez in alta parte, iar aici risc sa-mi fie sters oricum raspunsul. De cele mai multe ori e lupta cu morile de vant.

Asa cum a zis si NOname, de fapt e valabil cam pentru 90% campionii zilei, acestia trantesc multe raspunsuri copy-paste fara sursa precizata.
Foarte daunator acest concurs zilnic atat pentru site, cat si pentru viata privata a respectivului utilizator. Mai bine se rezumau la utilizatorul lunii, macar acolo era si premiul mai consistent si nu castiga orice terchea-berchea care doar a postat pe site zi si noapte. Dar nu, ca e mai util maratonul ala, sa le completezi Oracolul pentru www.1424.ro
Valoreaza mai mult completarea Oracolului pentru un premiu ceva mai valoros decat un tricou.
Cel mai mult ma dezgusta la acest site orbul gainii care e prezent la majoritatea utilizatorilor care isi permit si ei sa-si dea cu parerea la subiecte ce-i depasesc, acestia crezand ca aici e numai lapte si miere si cine are ceva de criticat e considerat nebun sau rau intentionat, mai ales cand critica e pertinenta, in cunostinta de cauza, probabil si constructiva.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo cum sa-ti dau ignor! incepi sa-mi fii chiar simpatic!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Așa te-a cucerit simpaticul de el încât ai început să mânănci din cuvinte? Neatenția asta...

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Ce frumos, editezi să spui că-s eu nebună.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat sa-ti multumesc pentru atentionare... avusesem o zi grea!
Nu cauti scandal, nu?
Hai ca te pup....am putina treaba in oras.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Am eu față de scandalagioaică? Pardon, spate, valiză, pălărie? Nu. Avatarul meu reprezintă detașarea de așa ceva.

| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Nu, am 0 persoane, dar am primit ignore de la cativa laughing, intr-un fel mi-e ciuda ca nu le mai pot raspunde (am un singur cont), dar intr-un fel ma bucur, pentru ca daca le-as raspunde, probabil mi-ar fi suspendat contul pentru "atac la persoana". laughing

Bucura-te cand scapi de specimene fara sa depui un efort in plus, adica sa dai tu ignore.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce e chiar asa de ras? "laughing" ar merge, dar "rolling on the floor" e dubios.

| michelia a răspuns:

Inca nu mi s-a intimplat sa fiu deranjata atit de mult sau insistent, obsesiv de catre cineva incit sa apas pe " ignore".
Singurul lucru radical a fost sa sterg pe cineva din lista de prieteni ( care oricum stim ca e destul de formala ), cind am considerat ca a depasit masura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e chiar o obisnuinta, pentru ca am numai sase in lista cu utilizatori ignorati pe TPU, dar sunt sigur ca si-au dat seama de ce i-am pus acolo si fara sa le zic eu.