| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, vi s-a spus de catre profesori ca veti deveni ciobani?
Daca da, va rog sa precizati ce materii/discipline predau profesorii respectivi.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cand eram in generala aveam o profa de mate dusa cu pluta, zicea de noi astia cu note mici la ea ca vom ajunge pe santiere, fara BAC luat, fara nimic.

Dupa ce am luat BAC-ul mi-am adus aminte de vorba ei, voiam sa-i fac o vizita si sa-i zic doar asta : 'Te reacu', ma face un BAC pe mine? ***'

| Curious2 explică (pentru Drimmero):

Cred ca ti-au placut stiintele sociale, nu cele exacte.
Din raspunsurile tale reiese ca ai pregatire umanista, nu tehnica.

| Drimmero a răspuns (pentru Curious2):

Putem spune ca geografia e o stiinta destul de exacta cu un grad de dificultate destul de mare avand in vedere ca are ramuri diverse. Tot ce tine de geografie ma pasioneaza si ma pricep destul de bine.

Dar da, sunt pe partea de uman terminand filologia, stiintele precum matematica, fizica, chimia si alte d-astea le-am lasat altora.

| PainTech a răspuns:

Logica. Omul nici nu cred ca avea pregatire de profesor, era sudor. Probabil l-au chemat sa repare poarta de la intrare si s-au gandit ca i-ar sta bine la catedra. Altfel nu imi explic ca cauta faptura aia acolo.

Nu preda absolut nimic, vorbea toata ora despre vinuri, ne-a spus sa ne aruncam de la etajul 2 ca nu suntem buni de nimic si dadea si teste la care trebuia sa scrii tot ce era prin carte pentru nota 7. Profesorul ideal, ma bucur ca l-au dat afara acum.