| Anonimulx21y6 a întrebat:

Profesorii care predau 2 materii primesc salarii duble?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorii primesc salariul dupa numarul de ore pe care le predau si au fixate un numar de ore pe saptamana (norma didactica). Cei care predau 2 materii nu au numarul minim de ore pe saptamana, de aceea primesc ore si la a doua materie. Asa fiind nu sunt platiti dublu, eventual pot primi ceva in plus daca depasesc numarul de ore prevazut de norma didactica.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba de dublu, ei au un numar de ore pe saptamana si primesc bani in functie de asta. Ca profesor trebuie sa ai asa, face parte din "meseria" lor. Deci in functie de numarul de ore, asa sunt platiti.

| Nirvanaaa a răspuns:

In funcție de câte ore au. Dacă iau ore suplimentare ele se plătesc in plus, dar așa nu.

| troleibuz a răspuns:

Sunt platiti la ora.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Profesori sunt platiti in functie de ore de exemplu un profesor care preda doar istorie 28 de ore pe saptamana va fi platit la fel ca un profesor care preda mai multe materi insa cate 14 ore la fiecare materie

| badriel a răspuns:

Cred ca da

| iuliaOK a răspuns:

Depinde, nu peste tot e la fel.
Dar nu prea cred ca primești salariu dublu rolling on the floor Care e diferența dintre un profesor care preda 7 ore pe zi o singura materie și tu care predai tot 7 ore, doar ca 4 sunt de romana și 3 de franceza?

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru iuliaOK):

Profesori sunt platiti in functie de ore indiferent de cate materii are