| Botix a întrebat:

Buna tututor!
Vreau statusuri de indiferenta, sa arat ca nu-mi mai pasa de fostul prieten si actuala lui prietena. Cele mai bune vor fi recompensate!:*

4 răspunsuri:
| veveroi a răspuns:

Fix prin statusurile astea de indiferenta pe care incerci tu sa le afisezi o sa ii demonstrezi ca inca iti mai pasa.adica el a trecut mai departe treci si tu. Spune.i buna zambeste.i asta inseaman indiferenta.crede.ma

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| mediqt a răspuns:

• Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost!
• Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."
• In viata fericirea ramane un film de scurt metraj. :]
• Stii foarte bine. Clipa-i trecatoare. Se pare ca tot ce-i bun nu tine. Moare :].
• Ca la anii pe care ii ai esti prea prost sa-ti dai seama ce pierzi :].
• Am lasat in spate tot ce-a mers prost. Ca n-avea rost sa ma intorc undeva unde am mai fost! talk to the hand.
• Nu am regrete. Nu am decat sentimente. Pierdute-n multe absente.
• Nu regret nimic, ar fi mult prea tarziu. Raul e deja facut, asta stiu. oh go on
• Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.
• Nu uita ca omu` cat traieste invata! smug.
• Lesa o are in geanta;;]. Nu te mai stresa talk to the hand.
• Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
• Spune ca a fost o greseala ca au fost impreuna // Dar inca mai tremura si viseaza ca o tine de mana
• Totul incepe cu o alegere :].
• Atata timp cat mai putem zambi. Cauza nu-i inca pierduta! :].
• Sec. Mai sec ca orice vin. E faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana. Acum nu stim cum sa ne ocolim.
• Duc gunoiul. Te duc undeva?
• Dragoste = atractie trecatoare urmata de traditionalul : Du-te dracu! :].
• Se chinuie sa para indiferent. Degeaba se ascunde :]. Ca e sau nu indiferent. Pe ea o doare fix in cot. Nici acolo;].
• Ai uitat sau nu, sau o dai ca nu mai stii? Sau te scuza faptul ca atunci eram copii?;;]

| брилиантик a răspuns:

1.Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta
2.Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult…Poate nici n-ai observat de la un timp am mai crescut…
3.Te privesc cu sila, /Nu-mi provoci decat mila/ Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina/ Stii…dar e putin cam tarziu /Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu.
4.Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!
5.Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut.
6.Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.Il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc.
7.Te uiti, nu ma recunosti.Te intrebi daca eu sunt.Nu iti vine sa crezi.Dar asa am fost mereu, sau poate m-am schimbat dar nu pentru tine.
8.Niciodata nu vei mai putea intoarce timpul, nu-mi vei vedea chipul, nu vei intelege de ce m-ai pierdut, cand tu, de fapt, nu m-ai avut.
9.Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nicio sansa impotriva ei.
10.Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!
11. Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!
12. Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta.