| Marbella188 a întrebat:

Vin cu niste intrebari mai ciudate. Am o problema cred, mi-e ft teama de accidente, dar nu cand sunt in maşina, doar când sunt altii, dragi mie pe drumuri. Prietenul meu are o boala pot zice asa pe maşini tractiune spate si viteza. Il disper cu telefoane si mesaje cand merge undeva.
Nu a avut accidente pana acum dar a avut unele iesiri, nu i-au pus viata in pericol dar pe mine m-au speriat. Sunt foarte stresata, plang mult, cand pleaca de acasa si pana ajunge la mine, imi e teamă sa nu pateasca ceva, cand il sun si nu răspunde am tot felul de filme, s-a intamplat ceva nu de mult si n-am dat de el si i-am alarmat toti prietenii lui, nu dadeam de el, chiar parintii. Nu stiu cum sa scap de gandurile astea. Imi e foarte frica si deja am devenit stresanta si disperanta. Ce pot face? Heeelp

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu hotaraste intr-un final ce se intampla cu el, nu tu. Stai linistita, nu te panica.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți face nimic, asta nu se face făcând ceva.
Poți face meditație Zen, dacă ai unde și cu cine.

| Drimmero a răspuns:

La psiholog cu tine, stresezi si pe altii din cauza ta si nu e ok.

| asmodeus10 a răspuns:

Si eu am la fel panica aceasta in legatura cu mama deci stiu exact ce simti eu fac urmatorul lucru: cand mama pleaca undeva ma duc si eu cu ea peste tot chiar si la piata nu o scap din ochi si asa am reusit sa o si salvez din anumite situatii in care, poate din neatentie, era sa pateasca un accident.Deci daca nu ai scoala, facultate, servici etc... poti face la fel pana gasesti o alta metoda mai buna de a scapa de aceasta panica.