| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi recomandati si mie un gel de curatare care sa reduca excesul de subum si porii dilatati,dar sa aiba efect si impotriva punctelor negre(adica in ansamblu sa fie bun pentru tenul gras).
Va rog,doar daca stiti din experienta, pe net stiu ca sunt mii si mii de variante, dar vreau sa aud din experienta voastra daca ati folosit.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce am intrebat eu si ce mi-ai raspuns tu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, daca vrei sa scapi de acele imperfectiuni specifice varstei, trebuie sa faci extractie de comedoane. Adica, te duci la o cosmeticiana si ii spui ca ai vrea asa ceva. Dupa asta, vei avea un ten curat, iar cu un ten curat poti scapa definitiv de acnee. Ti-as recomanda un sapun cu sulf (nu conteaza firma, il gasesti la farmacie) sau orice gel care nu strica ph-ul, (nu irita tenul) cum ar fi un gel de ras Gillette.