| Username55 a întrebat:

Recomandati-mi, va rog, o crema pentru un ten cat mai fin si una impotriva cosurilor si a punctelor negre care sa aiba un efect garantat.

OFER FUNDA!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca baiat, la 18 ani nu ai nevoie de creme ori tratamente pentru fata, ai nevoie doar de o igiena riguroasa a tenului.
Spalatul fetei dimineata, seara si imediat dupa ce faci sport, cu apa calda si sapun, ar trebui sa fie tot ce ai nevoie pentru a avea o fata sanatoasa si frumoasa.

In cazul punctelor negre si a cosurilor, ai nevoie de spalat bine fata cu apa si sapun, dupa cum spuneam, punctele negre fiind pori inflamati din cauza depunerilor de praf si a altor impuritati care se pot transforma in cosuri urate.
Deci, igiena fetei trebuie sa fie foarte riguroasa.

La nevoie, pe cosurile deja aparute, se pot stoarce dar numai dupa ce in prealabil fata a fost spalata foarte bine fata cu apa si sapun, stearsa cu un prosop personal, moale si f curat.
Cosurile se storc si apoi se pune 1 picatura de ulei de TEA TREE OIL (ulei de arbore de ceai), doar pe locul unde ai avut cosul. Uleiul aplicat de 2 ori pe zi, dimineata si seara, doar pe cosuri, va face minuni, uscandu-le si disparand in 2-3 zile.

La punctele negre se procedeaza la fel, curatarea fetei intai, apoi scos punctul negru usor cu unghiile, fara sa ranesti fata, dupa care se aplica 1 singuar picatura de ulei de arbore de ceai.

Aplicarea uleiului se face foarte bine prin introducerea in ulei a capatului unui betisor din cele pentru curatatul urechilor, sau cu un bat de chibrit, pe care s-a pus la capatul fara fosfor, putina vata curata si sterila.