| laurențiuu1987 a întrebat:

Buna! Vreau sa va povestesc o intamplare ce s-a petrecut in aceasta seara, poate unii ma vor judeca, dar putin îmi pasă de acest aspect. Am 34 ani, sunt căsătorit, 2 copii, împlinit în viața intimă si de familie pot sa spun, adică totul e ok. În seara asta eram la o cafenea din oras, doar eu cu fratele meu (si el casatorit la rândul lui), ne-am luat cate o cafea si când ajunsesem deja acolo afara unde am decis si eu cu frate-miu sa stam la terasa, erau 2 tipe, tinerele pot sa zic, undeva 25 ani maxim. O sa spuneți ca sunt un fraier, dar eu m-am asezat cu fața spre ele, mai exact spre una din ele care mi-a atras atentia. Nu mi s-a mai întâmplat asa ceva, adică am mai întors capul ca orice bărbat sau am mai vazut femei frumoase la viața mea etc. Dar de la ea nu am putut sa îmi iau ochii. Ideea este ca si ea se uita destul de mult, rușinoasă pot sa spun. Dar am observat ca se uita si ea din când in când. De multe ori s-a întâmplat sa ne privim exact în ochi si o data am vazut ca ii venea sa râdă subtil si s-a uitat la prietena ei si s-au luat cu vorba. După ceva timp, fetele au intrat înăuntru, probabil era si rece afara si ea s-a asezat exact cu fața spre mine si eu încă o priveam de afara prin geamul mare de sticlă. Mereu am stat acolo si tot trageam de timp sa mai stau, pe cand si fratele meu imi tot spunea sa mergem. Eu care de obicei beau cafeaua repede si pe fuga. Nu puteam sa fac nimic pentru ca sunt căsătorit, aveam si SEMNUL pe deget, de barbat luat, nu stiu daca ea a vazut asta, eu am incercat cumva sa las sa se vadă, probabil a observat, ca fetele după asta se uita si isi dau seama daca e luat, asa am auzit. laughing) Deci, poate ea astepta sa vin să o abordez, asa mi-a facut de înțeles. Si frate-miu mi-a zis ca a vazut-o ca se mai uita si ea la mine. In fine, pentru prima data după cativa ani de căsnicie, o fata m-a facut sa îmi para rau cumva ca nu sunt singur. Hai judecati-ma laughing) Ce fain a fost, ne uitam unul la celalt, de parca asteptam ca unul sa spună ceva, aveam pe buze cuvinte dar nu puteam sa le spun, nu puteam sa merg la ea. Totusi daca venea ea la mine, va spun sincer, măcar o noapte cu ea tot aveam, era prea mare ispita, prea frumoasă si gingașă, nu as fi putut sa refuz. De fraier poate îmi dădeam jos SEMNUL VIETII de pe deget si ii spuneam ca sunt singur laughing) Pfff, deci voi credeti ca exista a doua sansa in viața sa revezi o persoana în acest fel? Acum stau si ma gândesc ca am fost un prost, puteam sa ma bag in seama cu ea. si daca as fi înselat, tot un prost eram. Nu stiu în ce varianta am rămas mai prost. laughing) Am plecat de acolo cu greu si nu o sa credeti dar m-am si întors si ea tot acolo era dar nu m-a vazut. Ma uităm la ea din masina după care am plecat. Nu e vorba ca duc lipsa de ceva în viața mea de familie, intimă. Dar a fost ceva ce nu pot sa îmi explic. Sincer, au as fi facut cu ea sex chiar în seara asta. Nu stiu daca ea ar fi acceptat, dar măcar sa ma fi băgat în seamă, un număr ceva. Oare o s-o revăd vreodată? Ma uităm la ea ca un catelus plouat de afara, asa mi-a zis fratele meu. De ce nu întâlnim astfel de persona ca ea când suntem singuri?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar de la ea nu am putut sa îmi iau ochii. În timpul acesta, ce șimțeai, ce gândeai?
o fata m-a facut sa îmi para rau cumva ca nu sunt singur.
Cum adică te-a făcut ea, de ce dai vina pe ea. Explică ce a făcut ea.
Hai judecati-ma. De ce să te judec, văd că ai început judecata singur, dar nu ai terminat-o.
Cum ți-a părut rău? Cum se manifesta acea părere de rău?
nu puteam sa merg la ea. Ce anume te bloca?
si daca as fi înselat, tot un prost eram.
Cum erai atunci un prost. Cum este să fii prost? Ce ai fi făcut dacăai fi fost deștept, șmecher?
dar m-am si întors si ea tot acolo era dar nu m-a vazut.
Te-ai întors la ea, dar ai stat ascuns să nu te vadă? Ce simțeai atunci când stăteai ascuns?
Dar a fost ceva ce nu pot sa îmi explic.
Acel ceva care a fost. este ceea ceai simțit. Ca să găsești o explicație, trebuie să îți fie clar ce ai simțit și ce ai gândit atunci.
as fi facut cu ea sex chia rîn seara asta. Deci asta ai simțit atunci?
Oare o s-o revăd vreodată? S-ar putea, căci dacă v-ați privit în ochi unul pe altul, s-a creat o magie între voi, care vă ține legați.
Ca să ai șanse mai mari să o întâlnești, mai treci pe la acea cafenea. Succesuri.

| laurențiuu1987 explică (pentru sadrian46):

1. Simțeam ca vreau sa o cunosc, gândeam ca e deosebită prin frumusetea ei.
2. Ea nu a facut nimic practic laughing) Era destul sa ma uit la ea si sa nu îmi pot lua ochii. Adică daca eram singur, mergeam din prima si vorbeam cu ea.
3. Pai mi-a părut rău ca nu eram singur, la modul acela LIBER sa fac ce vreau eu cu ea si cu viata mea in acel moment.
4. Deștept sunt oricum, smecher nu ma consider laughing) Ziceam ca puteam fi mai destept si sa merg la masa ei, dar poate ca nu era cea mai buna alegere avand in vedere ca sunt căsătorit.
5. Da, m-am întors cu masina prin fata cafenelei, am stat un pic si am vazut-o pe geam, ea pe mine nu, pentru ca era seara si nici nu îmi stia masina ca sunt eu, era atenta la prietena ei.
6. Pe moment da, asta am simtit. Chiar as fi facut sex cu ea si aseară. Oricine ar fi facut din prima cu ea. laughing)
7. Eu asa sper, sa o mai revăd. O sa mai trec pe acolo. laughing)

| sadrian46 a răspuns (pentru laurențiuu1987):

1. Simțeam ca vreau sa o cunosc,
Vreau să o cunosc - este un gând. Ce înseamnă să cunoști o persoană?
Simțurile sunt. Văz, auz, kinestezic ( ce simți în corp,. și cu corpul.
Povestește astfelm ce simțeai?
gândeam ca e deosebită. Deosebită de cine? Deosebită în ce fel?
2. Ea nu a facut nimic practic. Dar altfel a făcut? Spui că s-a uitat fix la tine? Ce spunea privirea ei?
... și să nu îmi pot lua ochii. Ți s-a mai întâmplat asta să nu îți poți lua ochii de pe ceva? Cum simțeai, erau blocați pe ea?
Adică daca eram singur, mergeam din prima si vorbeam cu ea.
Să facem o mică scenetă. Ești tot acolo, dar ești singur. Mergi la ea. Ce îi spui? Cum te simți când vorbești cu ea. ( Cum te simți, nu ce gândești)
Apoi reia sceneta dar altfel. Să te uiți dinafară. Te uiți la tine și te vezi mergând la ea și te adresezi ei. Ce vezi, ce auzi, ce simți când
asiști la această scenă ( cum te simți)?
3. Ce anume te face să nu te simți acum liber să faci ce vrei? Explică cum ar fi să te simți liber. Să imaginezi pe Laurențiu87, căsătorit și totuși se simte liber. Dacă este așa, face el ceva rău?
4. Ziceam ca puteam fi mai destept... Exact în această circumstanță, întâmplare, am putea înlocui cuvântul - deștept- cu - conștient de sine însuși, de ceea ce vrea și doreșțe?
5. Te-ai întors ca să o re întâlnești. Acum erai singur. Puteai să mergi la ea, căci de asta te-ai întors. Nu ai făcut-o. Ai plecat de acolo. Povestește cum te simțeai când ai pornit mașina să pleci ( simțurile) și ce ai gândit în cuvinte când ai plecat?
6. Oricine ar fi facut din prima cu ea. Când afirmi că oricine, pe ce te bazezi. De exemplu pastorul american de la biserica neo protestantă pe care am frecventat-o ne-a spus, explicat la o predică, că într-o situație similară el s-a abținut.
7. Dacă speri și nu te decizi să și treci. Speri degeaba.
8. Este un mod de a concepe lumea numit poliamorie, în care să iubești două sau mai multe femei nu este un păcat, înșelare și adulter. Cum te-ai simți să trăiești într-o societate cu asemenea morală?
Dacî îmi răspunzi concret la întrebări, te pot ajuta în continuare să rezolvi ce ai pe suflet. Dacă vor citi și alții răspunsurile tale. și ceea ce urmează să mai discutăm legat de asta, îi ajutăm și pe alții de pe TPU, căci îl citesc 75000 zilnic și printre aceștia sunt mulți care ai pățit sau vor păți ca tine.
Habotnicii, pocăiții și stâlpilor de biserici le recomand să nu își dea cu părerea și cu presupusul, despre ce e bine și e rău, și de ce.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"De ce nu întâlnim astfel de persona ca ea când suntem singuri?"

Vrei sa zici ca nevasta-ta era urata, si nu te-a atras deloc, dar totusi ai luat-o?
Intalnim persoane mereu, cand suntem singuri. Dar primele priviri, cu cat sunt mai lungi, cu atat ridica asteptari mai mari. Iar cand ne apropiem, aflam ca nu e nimic din ce am sperat, si facem cunostinta cu defectele.

| relian a răspuns:

Frumoasa poveste.Ai scris frumos,asa da. Daca ai fost prost? Nu ai fost ca nici nu ati vorbit,Asa doara ceva priviri si aia tot,nu te poate judeca nimeni,nici ca trebuia,nici ca nu trebuia.
Asta a fost.Ce s-a intamplat intrebi tu? Pai a fost atractie de asta la prima vedere,asta daca si ei ia palcut,ori daca si ea a fost atrasa de tine cum spui.
De ce nu apare cand esti singur? Pai aparu poate si cand ai fost singur,dar tu nu au vazut-o,ori oameni care sa se atraga f mult asa de la prima privire se gasesc rar,deci de aia nu ai gasit cand ai fost singur,intilnesti rar asa ceva.

Stiu despre ce vorbesti,stiu si ce simti,am patit si eu odata la fel,doar ca la mine a fost ceva mai mult laughing doar ca a fost cand nu trebuia,de aia stiu ce s-a intamplat,si ea a spus ca i s-a intamplat atunci cand ma privit,la fel cum ti s-a intamplat si tie.
Eu am fost prost,dar pe jumate laughing ne sarutaram,ne pipairam,apoi a venit timpul sa plec si m-a bagat in pat laughing sau voia,numa ca atunci trebuie sa plec laughing nu aveam incotro,trebuie sa plec sa o duc pe mama la spital,ca sa vezi si tu ce chestie.
Acu am fost prost ori nu,dar nu puteam sa o las pe mama,era deja planuit totu,cu tipa s-a intamplat pur si simplu ca si la tine.

Ce o sa fie? O sa mergi inainte,dupa o vreme o sa uiti,adica sentimentu asta cel ai acum o sa se estompeze in timp,dar de uitat nu o sa o uit mai niciodata.
Rar gasesti oameni impreuna la care sa fie dragoste la prima vedere,asa numesc oamenii atractia asta.
Bine la tine nu e asa de mult,nu stii nimic de ea,nu o cunosti,deci poate nici sex poate nu ar fi fost ceva sa zici wow.

Dar la mine? Pffff stiam cu este tipa,ce face,ce stie,cum este,harnica,buna la pat laughing deci multe calitati si multe in comun cu mine.
Daca o sa mai intilnesti o persoana asa? Poate da poate nu,persoane care sa te atraga in felul asta is rare,iar de ai fost prost,cum am zis nu tine de tine,nu tu controlezi ce se intampla in cazuri de astea.
Tipa vizual a declansat in capu tau un raspuns,la care tu nu ai nici o sansa se te impotrivesti laughing
Ar fi trebuit sa mergi la ea,poate iesea ceva,poate nu,poate ca dupa ar fi iesit naspa cu familia ta,poate ai fi pierdut si familia si pe tipa laughing si foarte multi de poate.
Este periculos sa te aventurezi in asa ceva cand ai copii cand ai nevasta,iar pe tipa noua nu o stii deloc.

daca aia ar fi vrut ceva serios,dupa te cauta,se ajungea cine stie la ce,poate sa zic tie tiar fi placut numa sa ai o aventura,apoi tinete scandal,circ laughing
Cand vrei ceva,trebuie sa o faci pe ascuns,apoi sa vezi ce se intampla,trebuie sa fii sincer,sa spui adevarul,aia o sa stie si daca voia doara aventura aia ar fi fost, daca voia mai mult si ar fi fata buna, atunci divort la tine, alta familie cu ea, femeie tanara, prospatura 25 de ani laughing aia da.
Dar stii ce? Fami lipeala mie cu ea, eu is singur deocamdata laughing

| laurențiuu1987 explică (pentru relian):

Da, oricum o dăm tot rău iesea. Ceva de genul. laughing) Nu stiu, îmi pare si rău ca nu a fost mai mult. Îmi pare si bine, pentru ca n-am înselat niciodată soția, la modul sa fac sex cu alta sau din astea. Sau nu încă. laughing) Nici nu am de gand. Dar fata asta a fost ceva ce nu îmi pot explica nici mie singur. Frumoasa, deosebita de majoritatea, frumusețe pe care nu o vezi asa des. Si nu e vorba ca m-a atras doar frumusețea. Ci faptul ca se uita si ea foarte mult, adică asta m-a intrigat mai mult laughing) era ceva reciproc, atractie, dorința. nu stiu exact

| SilentRain a răspuns:

Păcat de nevasta care te așteaptă acasă cu inima deschisa, haine curate și mâncare caldă... In timp ce tu de uiți după *** tânără
Sincer mă degustă genul asta de om
Ți-a purtat odraslele in burta, cu stări de rau și trecând prin durerile nașterii
De ce să aprecieze omul care ți-a stat în dreapta ta la greu, când ai putea sa apreciez o alta care doar arată bine și te-ar lasă pentru altul in secunda 2
Sper ca nevasta ta să își găsească altul mai bun ca tine, și tu să rămâi cu alea tinere

| Forneticugem a răspuns:

Dacă îți iubești soția cu adevărat nu o înșela niciodată.

Cine iubește cu adevărat nu are ochi pentru nimeni niciodată cine iubește cu adevărat nu înșela niciodată cine iubește cu adevărat nu renunța niciodată orice ar fi orice s-ar întâmpla.

| laurențiuu1987 explică (pentru Forneticugem):

Da, asa e. Nu am inselat-o niciodată. Omul mai si greseste din prostie uneori.

| Forneticugem a răspuns (pentru laurențiuu1987):

Asta cu greșeala este o scuza ieftină rău de tot. happy

Când iubești cu adevărat crede-ma din toată inima îți spune fratele tău nu exista altcieneva niciodată când iubești cu adevărat iubești cu adevărat pentru tot deauna orice ar fi orice s-ar întâmpla.

| laurențiuu1987 explică (pentru Forneticugem):

Nu e o scuza, ci un adevar. Ai si tu dreptate, intr-o oarecare măsură. Eu sunt genul de om pe care il atrag emoțiile si experientele de acest fel, cum am pățit eu aseară cu fata asta. Chestii de genul nu se întampla în fiecare zi. Daca s-ar putea, as plati sa am o experiența atât de făină măcar o data pe săptămână sau pe luna. Nu pot explica, poate ca sunt la care s-a mai întâmplat ceva asemănător si vor intelege ce zic. Sunt niste trăiri de moment. Nu e vorba ca nu îmi iubesc soția cu adevarat. Am zis doar ce ma atrage si ce ma face curios, poate asta este problema de fapt la mine. Daca nu îmi iubeam soția, puteam pana acum sa o fac cu altele, demult. Dar am o limită.

| Forneticugem a răspuns (pentru laurențiuu1987):

Intr-o oare care măsura? laughing) ai plăti sa ai in fiecare săptămâna așa exprienta laughing))

Nu mai am nimic de zis numai bine happy