| Pinga a întrebat:

vreau si eu cateva statusuri noi sau macar triste... La cele mai frum daw funda happy

Răspuns Câştigător
| o1OCXsss a răspuns:

Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!

***Poate o alta ea îti va parea mai minunata, Simpla, Dar totusi complicata!

***Respect pentru baiatul care spune :" Nu pot, am prietena si o iubesc!?

***Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost. Nu exista „ nu pot", doar „nu vad nici-un rost".

***Si toti o intreaba ce s-a intamplat, ea le raspunde scurt "Nu ma intereseaza, l-am uitat! "

***Trebuie sa-mi pese mai mult de mine. Câteodata sa faci rau, aduce bine.

***Vrei sa o vezi din nou intrând pe usa, dar nu apare. Nu întelegi cum ieri a fost dependenta, azi nepasatoare.

***Pasiunile noastre sunt precum apa si focul, sunt buni servitori dar stapani periculosi.

***Femeia nu este doar sensibila, este si rebela si senzuala

***Sunt de acord cu obiceiul care spune ca barbatul trebuie sa sarute mana femeii cand o intalneste prima data.De undeva tot trebuie sa inceapa…

***Ea: Promite-mi ca nu vei iubi o alta fata.
El: Nu pot.
Ea: Ah. Deci exista altcineva.
El: Da. Seamana mult cu tine doar ca e mai tânara. Are ochii tai si într-o zi te va striga "mami".

***~ O femeie cu încredere în sine nu îsi arata trupul dezbracat, ci fata nemachiata~

***~ Când te ridici prietenii afla cine esti. Când cazi tu afli cine îti sunt prietenii. ~

***Maybe I am less than what you want, but you can be sure I.m more than what you deserve.

***Let your smile change the world, but never let the world change your smile!

***Cel mai frumos cadou nu il gasesti in magazine, ci in inimile prietenilor tai adevarati!

***Nu fii suparat din cauza oamenilor! Vor muri cu totii

***Love doesn’t need to be perfect. It just needs to be true!?

***~ As vrea sa pot "stinge" sentimentele mele pentru tine, cu aceiasi usurinta care-mi sting tigara. ~

***Crede-ma când îsi spun ca te iubesc! În viata mea n-am mintit mai frumos!

*** ~A kiss without a hug is like a flower without the fragrance.~

***Love the life you live and live the life you love!

Fii atent! Sa vezi cum Doare`. cand o sa ma vezi nepasatoare`!

Iubeste`o pana mori. O fata ca sh Eaa`. Nu gasesti d 2 ori`!

Zambetul meuu` e din nou Colorat`. Am trecut peste tot ce mi s`a intamplat`.

S`a trezit la Realitate`. A zis ca vrea sa se puna pe Fapte`!

Eu nu pot sa fiu asa`. Daca iubesc nu am cum sa fiu Rea`.

te-am vazut. M`ai vazut. Zambetele noastre ne.au unit. Am fost 2 straini. Care s`au Indragostit`!

Atunci cand Iubesti cu Adevarat pe cineva` : Varsta. Distanta. Inaltimea... Sunt doar niste Numere `!

Funda?

2 răspunsuri:
| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.A trecut inca o luna si el tot nu mai suna...
Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.
Ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte.
Uneori e greu să treci singură prin toate chestiile, și să ții totul în tine pentru că ți-ai pierdut încrederea în toți.
Să iert? Poate! Să uit? Niciodată!
Dacă nu te caută, înseamnă că nu-ţi simte lipsa!
Degeaba versi lacrimi, sti..mai bine lasa.Degeaba regreti,zi de zi ii cazi in plasa.
Tastez "Îmi e dor de tine", apoi şterg şi scriu "Bine, tu ce faci?".
Inconjurata de ziduri ce le-ai inaltat,poate ca amandoi cu timpul ne-am schimbat! happy
Şi plâng, plâng de dor. Plâng că numai eşti lângă mine să-ţi spun tot ce simt, plâng că numai eşti al meu
Şi`am crezut în tine,cum nimeni nu credea. Păcat că până şi minciuna, învinge dragostea!
Privesc fotografiile cu noi doi şi mă întreb "de ce? de ce m-ai părăsit când te iubeam mai mult ca orice?"
Si drumul vietii ne desparte fiecare-n alta parte, si poate e nedrept sa te astept.
Am invatat sa suport, viata e grea.Dar nu support un tradator, asta-i boala mea.
Cand sterg un mesaj parca, ceva plange in mine, ca de cate ori il citeam, imi aducea aminte de tine.

| Assiral a răspuns:

Atunci cand spui cuiva "DA"... asigurate ca nu iti spui tie "NU"

Nu conteaza cat de des va vedeti... important ce inseamna pentru voi aceste intalniri

Ai 25 de ani? Eşti plin de viaţă? Ai un caracter puternic, o minte ageră şi crezi că eşti gata să răstorni şi munţii? Însoară-te! O să îţi treacă repede!