| Cristina_9230 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste... da` nu din astea obisnuite... mai speciale...big grin funditaaa:X

5 răspunsuri:
| Valenttina a răspuns:

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acum simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X
Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie,te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita
Ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire...
vocea dezminte dar inima nu minte...TE IUBESC

->Cine a Fost La Rau si Bine Trup si SufleT Ptr TyNe? Cine Te`a IuBit MeReu? Cne Alta Decat EU
Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana
StIe cand Sa RaDa, sTiE cAnD Sa fie SupArAta, cand iN oChII taI Sa FiE CEa Mai ImPoRTaNta FaTA!
Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt.
Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt
Va veni o zi cand tu imi vei spune:"Eu sunt pentru tine nu pentru alta", iar eu iti voi spune "ai fost pentru mine, acum fii pentru alta"
La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!
Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!
De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare,
ce zici ne intalnim?
Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine.
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google.
daca as fi clepsidra, mi-as deserta nisipul la 16 ani.
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle.
daca as fi o zi, as fi vineri.
daca as fi o luna, as fi august.
daca as fi cafea, te-ai droga cu mine
Oricand sa te astepti la un ajutor din partea mea,pentru ca voi fi mereu langa tine, si nu te voi lasa la greu, te iubesc multlove struck
Cam atatea am:* sper ca ti-au placut.

| VIRU a răspuns:

Sper sa-ti placa happy

" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| LExu33 a răspuns:

Pentru ca te-am cunoscut. Pentru ca m`ai surprins atunci. prima oara cand ai venit la mine.Pentru mesajele minunate cu care m-ai obisnuit. Pentru ca m-ai imbratisat. Pentru momentele in care vorbeam doar eu si tu taceai. Pentru ca m-ai acceptat asa cum sunt. Pentru ca ma lasa-i sa ma joc in parul tau pana adormeam. Pentru ca mi-ai redat speranta si increderea. Pentru ca m-am simtit superb. Pentru noptile in care am adormit in bratele tale, sub atingerea ta. Pentru acele nopti in care m-am trezit dupa ceva timp iar tu inca ma mangaiai.Pentru ca m-ai prins de mana si m-ai imbratisat cand plangeam si vroiam sa plec.Dar si pentru zile. Pentru zilele in care imi dadeai mesaje doar sa imi spui ca te gandesti la mine. Pentru saruturile, mangaierile si cuvintele tale. Pentru cand ma alintai. Pentru certurile si crizele mele de gelozie aiurea, pe care le-ai suportat. Pentru id-ul ala de mess pe care ti l-am sters. Pentru zambetul tau. Pentru cele doua gropite din obraji. Pentru bucuria pe care o aveam cand venea seara si vorbeam o ora intreaga la telefon. Pentru ca am tipat la tine si m-ai inteles. Pentru ca ai crezut in mine. Pentru diminetile minunate in care ma trezeam zambind. Pentru atingerea ta. Pentru pozele pe care ma lasa-i sa ti le faclaughing Pentru ca nu m-ai inselat. Pentru ca de fiecare data cand ma enervam si tipam la tine ma calmai doar cu un cuvant. Pentru ca ai mers la mine desi nu mai fusesei acolo. de atata timp si apoi a fost prea tarziu. Si ar mai fi.

am inimioara atat de mare si bate numai pentru tine

Keep your smile in my hearthappy

in viaţa oricarei fete exista un baiat pe care nu-l va uita niciodata.

In timp ce tipi la prietena ta, altul isi doreste sa ii sopteasca la ureche.
In timp ce o insulti, altul o curteaza si ii reaminteste ca e o femeie de isprava.
In timp ce o lovesti, altul ar vrea sa o iubeasca.
In timp ce o faci sa planga, altul ii fura zambete happy

A iubi înseamna a pierde controlul.