| Clorox a întrebat:

Ca ce au vrut parintii vostri sa munciti? Ca ce munciti voi si ca ce ati fi vrut voi sa munciti?
Eu vreau sa devin Hair-Stylist si make-up artist, din pacate mama ma judeca deoarece crede ca e o meserie pentru fete, mie nu mi se pare nimic ciudat, este ca si cum ai judeca o fata ca vrea sa devina mecanic!
Voi?

Răspuns Câştigător
| ălkjmhgf a răspuns:

Nu mi-au impus să mă îndrept spre o anumită meserie și nici nu o vor face. Așa cum viața îmi aparține și deciziile de asemenea. Încă nu lucrez, mai întâi vreau să termin o facultate și să fiu decisă în legătură cu ceea ce o să aleg. Momentan sunt puțin pierdută sub soare, habar n-am ce o să fac cu viața mea.
Iar tu luptă pentru dorința asta a ta, când o să vadă că alegerea ta a fost una corectă și meseria îți aduce satisfacții, o să-și schimbe părerea, în plus sunt mulți bărbați care lucrează în domeniul acesta.

24 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Visam sa devin fotbalist, asta n-a mers,, ai mei au vrut sa fiu avocat, n-a mers nici acest lucru, dar soarta mereu iti baga pe gat ceva ce tu nu te asteptai si momentan muncesc ceva asa ca sa am ce munci/

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Frumos, daca erai fotbalist ma jur ca imi faceam timp liber special pentru tine ca sa ma uit cum joaca echipa ta laughing
Apropo, Goooool Steaua laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Hai sa zicem ca deveneam fotbalist si nu intram pe site-ul asta si nu stiai de mine,, pentru cine iti faceai tu timp?
Am auzit ca e 0-1,, Steaua e prima echipa de care m-am indragostit.

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Si mie imi place steaua, daca nu stiam de tine cred ca oricum te vedeam pe la televizor sau ceva de genul dar nu-mi dadeam seama ca erai tu laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Te-ai dat de gol si uite asa aflu ca esti microbist!

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Microbist? Scuza-ma dar nu stiu ce inseamna laughing
Tin cu steaua de mic laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Microbist= pasionat inrait al fotbalului.
gol dinamo,, au egalat cateii

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Cine crezi ca o sa castige? Eu zic steaua laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

La fel zic si eu,, daca vrei sa vezi fotbal adevarat, de la 21:45 joaca Arsenalul, daca vrei sa-ti las link cu stream-ul de meci sa-mi zici...

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Lasa-l!

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Http://www.digi-hdsport.com/AppTV/?id=stream2&nm=W1 ( este in engleza,, dar din cate am inteles, se difuzeaza si pe digisport 3 sau 4, verifica la tv)

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Nu am nevoie de traducere, mersi happy

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

2-1 dinamo,, bwhahahahaha ce caterinca de meci!

| Mayhem666 a răspuns:

Eu am vrut sa devin actor, sau psiholog, dar am zis ca poate astea nu sunt de mine, iar parintii mei mi-au spus ca pot sa devin orice vreau, atata timp cat o sa imi placa ce fac. Cand am dat la facultate, m-am certat cu tata, pentru ca am intrat la doua facultati, si am ramas doar la una dintre ele, si nu a fost aceea la care voia tata sa raman.
Ma gandesc, ca dupa ce termin facultatea, sa dau la master, la ceva total diferit de ceea ce fac la facultate, simt ca mi-am gresit vocatia, si as aplica la ceva gen limbi straine engleza-japoneza, sau ceva de genul si sa devin translator, sau profesor de engleza in Japonia, dar nu stiu daca asta se poate.
Oricum sunt foarte indecis in ceea ce vreau sa fac pe viitor si imi e foarte frica, sa nu fac alegerea gresita, si apoi sa regret.

| Clorox explică (pentru Mayhem666):

Te inteleg perfect happy
Nici eu nu stiu ce sa fac, daca fac toata viata ceva ce nu-mi place o sa fie rau, nu vreau sa urasc sa merg la serviciu, vreau sa ma bucur de el!
Am atat de multe idei in cap, nu stiu ce sa fac crying

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Urmeaza-ti visele, si fa ce iti place, nu ce vor ceilalti sa faci, eu mereu mi-am spus asta, si cred ca ar trebui sa incep sa imi ascult si eu propriile sfaturi.

| Clorox explică (pentru Mayhem666):

Stiu senzatia cand dau sfaturi altora si le spun ce sa faca, dar eu nu ascult ce zic laughing

| Deaad a răspuns:

Eu vreau sa devin orice din sfera umana,filolog,filosof,scriitor,jurnalist, avocat, orice.
Dar ai mei vor sa ma vada informatician sau **** de asta pe stiinte reale pentru ca "se castiga bine".
Da pe mine ma doare in **** daca se castiga bine sau nu.
Pentru ca mai bine as fi sarac, dar sa fac ceva cu pasiune decat sa stau sa sclavesc sistemul pe ceva ce nu suport, astfel m-as simti ca intr-o inchisoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o meserie de fete, cunosc multi barbati care o practica. Sa nu mai pomenim de hair stylistii profesionisti. laughing Si eu am vrut sa ma fac hair stylist, am facut practica in cateva saloane si am realizat ca urasc din suflet migaleala pe care o presupune o coafura. Stand de vorba cu un om de afaceri care frecventa des salonul respectiv mi-am dat seama ca sunt foarte pasionata de cosmetica si asta vreau sa fac. ^^

| Clorox explică (pentru anonim_4396):

Mie imi plac ambele laughing

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nici macar nu ai fi primul hair-Stylist sau make-up artist.
Urmeaza-ti visul daca poti.

| Claudiu1905 a răspuns:

Pentru ca ne alegem meseria in functie de aptitudini, nu cred ca noi ne alegem meseria, mai mult meseria ne alege pe noi

| Emima27 a răspuns:

Buna. Alegerea este a ta, la un moment dat parintii tai o sa inteleaga asta. Exista barbati care lucreaza ca hair-stylist si make-up artisti, deci nu te lasa batuta! Succes

| richim a răspuns:

Nu stiu cam e sa ti se impuna asa ceva.Eu am doar 11 ani.Imi doresc sa fiu invatatoare dar mai mult actrita.Chiar imi doresc sa ajung sa joc in filme, iar si ca invatatoare imi doresc.Parintii mei m-au sustinut si nu mi-au spus nimic.Ei cred in mine dar pentru tine am un sfat:Orice munca trebuie facuta cu placere, altfel nu va iesi bine.Eu iti zic sa iti urmezi visul si sunt ca in viitor parintii tai vor fi mandrii de tine.Succes in ce faci!