| QuinzEto a întrebat:

Cam când credeți voi că vor circula camioanele autonome? Pe multe site-uri dcrie că până în 2030.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2030 e prea devreme pentru asta, la fel ziceam ca in 10 ani e posibil sa se intample dar nu 100% - soferul va continua sa fie disponibil la comenzile camionului. Cel mai mare avantaj e pentru cei care baga international pentru ca e obositor 9-10h de condus

| siriusblack98 a răspuns:

La noi în România? rolling on the floor Peste vreo 50-60 de ani așa. După ce se învechiesc cu cel puțin două milioane de km prin afară că nouă ne plac epavele.

| QuinzEto explică (pentru siriusblack98):

Vorbim de țările dezvoltate. Cum sa apara camioane de acest gen în România în 50-60 de ani? Noi să astupăm gropile până atunci.

| siriusblack98 a răspuns (pentru QuinzEto):

Nu ai menționat unde anume.

| Lamar a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa circule autonom mult mai tarziu de 2030. big grin Vorbim de camioane, totusi.