| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca vor circula in vreo tara masinile fara sofer pana in 2030?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa mearga, dar cand apar accidentele vedem ce face masina fara control uman, in RO vine bine pentru ca sant multi idioti in trafic

| Catrice a răspuns:

2300? Bineînțeles.

| oglindasultanului a răspuns:

In orasele actuale nu este prea posibil sa aiba fiecare proprietar o astfel de masinuta. Sunt multe la mijloc. Mai probabil sa fie folosite de firme si ei clienti, nu proprietari.

| mastadont a răspuns:

Nici vorbă, încă nu avem tehnologia necesară pentru ca o mașină să poată prevedea milioanele de posibilități și obstacole ce pot interveni în timpul condusului prin oraș, poate într-o sută de ani.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Eu zic ca or sa apara (evident nu in Romania), dar nu o sa le folosesc, doarece condusul e o mare placere. Se zice ca meseria de sofer pe tir e prima care va disparea. Oricum pentru asta trebuie legislatie adaptata si daca cineva reuseste sa sparga sistemele soft iti dai seama ce s-ar intampla, deci este un risc enorm sa lasi asa ceva automatizat.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu chiar atât de repede, undeva 2040-2050. Tehnologia aceasta deja există.

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai tomcai ca tehnologia exista deja, deci de ce ar dura atat cat spui tu? In momentul asta, lipseste legislatia necesara, mai lipseste si altceva?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie găsită o metodă eficientă de a fi produse în masă, precum și o mulțime de teste.

| DenqOO a răspuns:

Nu cred...
Eu nici nu stiu cat o sa tina cu masinile electrice si sa nu se intoarca la masini cu combustie interna.
Din moment ce vad o groaza de masini pe strada