| Dan a întrebat:

Cand nu mai ai prieteni langa tine, ce faci? Asa se explica si gestul facut de Madalina Manole. Dumnezeu sa o ierte pentru ce a facut. Sa ne rugam pentru ea, va rog frumos. Multumesc.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Felicitari pentru initiativa, Dan! Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cativa dintre ei ii putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai adanca, complicata, complexa. Cred ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut sa traiasca. In general artistii gandesc diferit fata de oamenii obisnuiti. Are o piesa foarte frumoasa, in care canta ceva de genul: "mi-ar placea sa fiu o floare, asa n-as mai avea amintiri". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze... Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sa speram ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei. Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu i-au ramas, este prea mic ca s-o tina minte. Trist...

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Nu prietenii i-au lipsit ci, doar timpul pe care ar fi putut sa si-l petreaca cu prietenii.
Era un om extrem de ocupat, era o perfectionista si vroia ca sa exceleze in toate si uneori acest lucru nu se poate, a cedat psihic si atunci nu a mai putut sa faca diferenta intre ce este cu adevarat important in viata. Pacat pentru ea, o cantareata talentata, cu o voce inconfundabila si cu multe alte calitati pe care nu o sa le mai repet aici pentru ca, am postat deja doua raspunsuri in legatura cu Madalina.
Imi pare rau pentru ca nu o sa mai putem beneficia de farmecul ei inegalabil. Imi pare rau ca fiul ei a ramas orfan, iar sotul ei neconsolat dupa aceasta tragedia. Imi mai pare rau ca medicii n-au putut sa depisteze acum o luna, cand a fost internata ca, are probleme medicale fizice ori sufletesti. Dar parerile de rau acum nu mai conteaza, ce conteaza ca familia, pentru care transmit condoleante sincere, sa-si poata reveni si sa-i pastreze neintinata memoria, iar fanii ei s-o iubeasca la fel de mult, chiar daca ne-a ramas doar muzica ei si melodiile nemuritoare pe care le-a cantat si unele pe care le-a si compus, interpretandu-le in calitate de cantautor.
Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace, s-o calauzeasca spre drumul de lumina si sa-si gaseasca linistea dupa care a "fugit" intreaga viata.

| unione a răspuns:

Daca nici ea nu mai avea prieteni... Si chiar daca... avea un copil, un sot, parinti, colegi, vecini, cunostinte, rude. Nu explica nimic gestul ei, parerea mea e ca numai ea stie ce a fost in mintea si sufletul ei. oricum, tragic, Odihneasca-se in pace!

| Goofy77 a răspuns:

Cand nu ai prieteni prima data te intrebi de ce nu ai prieteni si apoi incerci sa ti faci nu te apuci sa iti iei viata ceva cam scump parerea mea