| Drimmero a întrebat:

Cand vine vorba de persoana iubita, voi de cine ascultati? De ratiune, sau de sentimente?

Răspuns Câştigător
| Divamoderna435 a răspuns:

Merg pe principiul ''să faci ceea ce simți'', cred că e cel mai convenabil, chiar dacă uneori mai dă greș! Dacă te-ai simțit bine făcând ceea ce simți, atunci nu ai de ce să-ți pară rău

74 răspunsuri:
| Drimmero explică (pentru WaterDrop):

Abordez si eu subiecte de suflet,, par vreun 'anormal' vorbind despre asa ceva?

| GoldenZenith a răspuns:

50/50

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar vrea sa zica "nimic"?

| Raniaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta era " sad "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

Ok. Atunci ce/i cu botul lung? Ce te nemultumeste?

| ShaOfHatred a răspuns:

Gandeste cu creierul, nu cu inima, ca inima e inselatoare.

| Raniaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde-i eroarea?

| oprescudorin11 a răspuns:

Ascult de seful meu Dragnea si de amintirile despre Iosif Visarionovici Stalin, inteleptii lumii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.găsesc o cale de mijloc, always

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

Dar tu de cine asculti de obicei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie. Ti-am dat candva un exemplu in care trebuie sa lasi sentimentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

Cand ai spus ca uneori e bine sa ne lasam prada sentimentelor in totalitate. Cea mai mare prostie asta

| Freya1 a răspuns:

Depinde despre ce este vorba. Daca trebuie sa merg sa ma arunc in prapastie sau sa imi las copii din dragoste si iubire prefer ratiunea nu sentimentele

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

De tine.

| Conqueed a răspuns (pentru Drimmero):

Ne spui si noua ca sa se termine balciul pe cine iubesti pana la urma pe Floricica sau Golden?

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

Asa si trebuie, draga mea!

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

A,da,,tin minte, in cazul tau, ratiunea trebuie ascultata.

| Drimmero explică (pentru Freya1):

Cam macabre exemplele tale))))

| Freya1 a răspuns:

Scuze ca raspund aici da merge greu.Pai din perspectiva mea e mai bine sa fi rational, stiu ca am dat exemple macabre laughing dar nah hai sa iti dau si ceva mai simplu. Iubitul/iubita are o pasiune care necesita multe cheltuiel ce faci? Din dragoste nu iti mai platesti chiria sa isi indeplineasca pasiunea? Sau ai un loc de munca ok care tie iti place dar ei nu.Ce faci? Vei renunta pe baza sentimentelor ca sa nu se supere chiar daca e ceva placut si bine platit din care va intretineti? Sau te pui si faci copii pentru ca ea vrea si tu o iubesti chiar daca nu aveti posibilitati sau dorinta de a avea atunci copil? Nu spune nimeni sunt bune sentimentele si iubirea, trebuie facut compromis dar nu sa iti pierzi capul.Cum tu o iubesti pe ea si ea trebuie sa te iubeasca pe tine iar pentru bunastarea familiei si a relatiei trebuie sa ganditi realist ca sa puteti fi fericiti si multumiti

| Ascension a răspuns:

Trebuie sa existe un echilibru intre ambele...

| Drimmero explică (pentru Freya1):

Asta asa e, ai si tu dreptatea ta, nu pot sa contest asta.

| Freya1 a răspuns (pentru Drimmero):

big grin

| whatevernvm a răspuns:

Tare amorezat ai devenit

| Speed99 a răspuns:

Sentimente, si e cea mai proasta caracteristica a mea.
Dupa 3 incercari, tot nu am invatat nimic - de fiecare data am facut aceeasi greseala.

| Teffan a răspuns:

Adevaratul drimmero ar spune:
de Arsenal sau de dinamo?

Eu ascult de dinamo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut ocazia sa aleg, am ales ratiunea si am gresit.happy

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Ce cauta dinamo langa Arsenal?

Tii cu javrele alea?

Te convertesc eu spre taine Arsenalului!

| Teffan a răspuns (pentru Drimmero):

Fostul meu profesor de sport tine cu dinamo, nu vreau sa il dezamagesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Iti e ciuda, este? smug

| Andersen2k18 a răspuns:

E greu de spus, uneori predomina sentimentele.