| Drimmero a întrebat:

Cand vine vorba de persoana iubita, voi de cine ascultati? De ratiune, sau de sentimente?

Răspuns Câştigător
| Divamoderna435 a răspuns:

Merg pe principiul ''să faci ceea ce simți'', cred că e cel mai convenabil, chiar dacă uneori mai dă greș! Dacă te-ai simțit bine făcând ceea ce simți, atunci nu ai de ce să-ți pară rău

74 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, frate...

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Pe sistemul ' tin cu care tine si vecinul '?

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Mereu gresesti cand alegi ratiunea in detrimentul sentimentelor.

| Drimmero explică (pentru whatevernvm):

Ca ar fi ceva rau lucrul asta.

| anonimg a răspuns:

Grea intrebare.
Dar dragostea le impaca pe amandoua: si ratiunea si sentimentele; sau ratiunea cu sentimentele. Dragostea este rationala; daca este doar sentimentala, atunci nu mai este dragoste, ci pasiune.
Adica iti iubesti sotia si vreti sa stati tot timpul impreuna; dar ratiunea spune ca trebuie sa mergem si la lucru...

| CleanHeart a răspuns:

Sentimente.

| whatevernvm a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e rau sa fii amorezat. E rau sa incepi sa fii penibil pe site cu telenovela asta a voastra. Cum zicea cineva mai sus, inainte erai mai misto, acum parca te-ai prostit

| Drimmero explică (pentru whatevernvm):

Ce telenovela visezi, ma? Iar incepeti ca atunci cu Flori cand nu aveam nicio treaba cu ea?

| whatevernvm a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci faceam misto ca va aprindeati repede. Dar acum deja deveniti gretosi

| Clorox a răspuns:

Nu prea vreau sa am o persoana iubita, personal vreau bani si putere big grin
Deci as alege ratiunea laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Sentimentele trebuie si ele intelese.
Ascult de toate, dar cel mai mult de intuitie.
Nu pot sa zic de care ascult mai mult, pentru ca nu stiu nici eu, de obicei fac un rezumat cand vine vorba de ceea ce simt pentru cineva si din ratiune, sentimente, intuitie iese un rezultat.
Aleg pe baza aluia.
Adica, trebuie sa le folosesti pe toate ca sa iei o decizie buna.

| Daniel9988 a răspuns:

Pai daca e persoana iubita, ratiunea e tot una cu sentimentele.

| AdelaElena88 a răspuns:

Si dacă as vrea sa ascult de rațiune, îmi iese pana la un anumit punct și la un moment dat cedez. Uneori e frustrant, pentru ca atunci când fac ce simt ma gândesc de ce am făcut lucrul acela și nu găsesc nici cea mai mica explicație logica(pentru ca nu exista logica de fapt). - _-

| August99 a răspuns:

Ambele depinde