| Hyacinth a întrebat:

Care a fost cea mai amuzantă scuza pe care ați bagat-o sa nu prezentați tema sau sa chiuliti de la școala?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ma scuzati, doamna profesoară, nu am avut timp să-mi fac tema pentru că mi-a explodat hamsterul.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu am folosit astfel de tertipuri niciodată deoarece în școală eram genul de tocilar care își făcea mereu temele. Totuși am asistat în direct la folosirea scuzei veche de când lumea a unui coleg, " mi-a mâncat câinele tema ". Desigur că nu a funcționat și pentru că profa nu a apreciat umorul vechi de 300 de ani, i-a pus 2 pe loc.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Ca @siriusblack98, nu am prezentat niciodată astfel de scuze, dar am asistat la multe. De exemplu: "Doamnă profesoară, mi-am făcut tema, dar am făcut-o în caietul de anul trecut și ăsta-i caietul de anul ăsta!"
"Eu n-am știut că avem temă!"
"Mi-am făcut tema, dar am făcut-o pe o foaie pe care a aruncat-o mama când făcea curat în cameră!"
"A mâncat-o Sofa [sora de 3 ani a colegului]."
Etc