| razadeluna a întrebat:

Care au fost jocurile copilariei ce v-au facut cea mai mare placere?

19 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Ascunsa...badmington vara in parc prinsa, carti, telefonul fara fir, etc

| elena a răspuns:

Ce mai mare placere a mea din copilarie, era sa sa urc in toti copacii pe care ii intalneam si sa vad totul foarte departe...acum am ramas doar cu privitul foarte, foarte departe, dar degeaba, nu zaresc nimic, nici macar "luminita de la capatul tunelului".

lolita
| lolita a răspuns:

Imi placea sa joc sotronul, sa sar coarda, tara tara vrem ostasi, ptitea, babab oarba, nu am un joc preferat imi placeau toate. din pacate in ziua de azi copii nu stiu sa se mai joace sau sa mai iasa din casa cum faceam noi.

| juniper a răspuns:

De-a v-ati ascunselea, intotdeauna gaseam un loc bun de ascuns, leapsa, podul (ala cu podul de piatra s-a daramat si trebuia sa facem noi un pod din maini), jocul cu culorile (cineva era bunica si altul era lupul, bunica ne soptea culori si lupul trebuia sa ghiceasca culorile, iar daca pers. era acea culoare trebuia sa fuga de lup si sa ajunga la bunica), ratele si vanatorii, tari (alegeai o tara si trebuia sa arunci mingea in sus in timp ce strigai numele acelei tari). Copilaria este cea mai frumoasa.

| Ea12345 a răspuns:

Inca imi mai aduc aminte de,, tara, tara, vrem ostasi!"laughing
Cata ambitie si ce ne mai rupeam mainile pe acolo laughing
Jucam cu doamna invatatoare si,, ratele si vanatorul" si eu fiind micuta, reuseam sa fug de minge si castigam de multe ori laughing
Ce amitiri frumoase. day dreaming

| Alisa a răspuns:

Sotronul, ascunselea, de-a scoala, de-a mama si de-a tata laughing), sa sar coarda, sa joccc fotbal (eram singura fata care juca fotbal cu toti baietii) laughing)

| costymaximus a răspuns:

Fata-ascunselea

| alecs871 a răspuns:

Ţară-ţară vrem mult haş, Leapşa pe coca, Iarbă, fete si baieti...

Atunci visul unui puşti era sa aibă Mountain Bike,
Acum e să ajungă cel mai bun la Counter-Strike.

| mariaw a răspuns:

Preferatul:tziglelaughing. Si desigur Tara, tara vrem ostasi

| Lora_6439 a răspuns:

Imi placea la nebunie "De-a v-ati ascunselea". Ne strangeam vreo 20 de copii si ne jucam pana cand se aprindeau felinarele. Pana atunci aveam voie afara. Ne impiedicam si cadeam, ne juleam genunchii, ne zgariam in spinii trandafirilor, dar parca nici nu ne durea. Ne ridicam si o luam la fuga, n-aveam nicio grija. As vrea sa mai fiu copil macar o zi...

| RainDrop a răspuns:

Fatea-ascunselea, tara tara vrem ostasi, ratele si vanatorii, macao.

| alexflor87 a răspuns:

25 de palme, flori fete sau baieti, sultanul, mai multe, baba oarba, jocurile copilariei pe vremea mea, ca acum copii nu stiu ce e aia joaca, ei sunt cu gandul la alte lucruri care nu sunt prea normale pentru ei.

| Lucifer a răspuns:

V-ati-ascunselea si macaolaughing

Răspuns utilizator avertizat
| sweetale12 a răspuns:

Mata, Ascunsa, La foc la foc, sotron, am venit din america..., flori, fete si baieti... etc. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ati-ascunselea, ratele si vanatorii si cataratul prin toti copacii posibili si imposibili laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fatea ascunselea, cocotata, atinsa, leapsa
etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macaua razboi si altele etc la jocuri

| Alinush_5329 a răspuns:

Flori fete sau baieti, telefonul fara fir, elastic, si sotron love struck