| anonim_4396 a întrebat:

Care e anotimpul vostru preferat si de ce? da, ma plictisesc... dau funda prin tragere la sort.big grin!

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Anotimpul preferat... Iarna, cu siguranta! De ce? Pentru imbratisarile calde, pentru fulgii de nea care se topesc la cea mai mica atingere, pentru omul de zapada, pentru bataile cu bulgari, pentru derdelusul din fata blocului(pe care, de cele mai multe ori, aluneca si cad jumatate din locatari), pentru culoarea alb...Pentru zapada!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vara deoarece ziua este lungă, este cald, nu răcesc şi haine puţine.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Iarna, pentru ca mi se potriveste cu tristetea pe care o am in fiecare zi, acel vant rece care imi bate in fata in fiecare dimineata care merg la servici, frigul imi place si mirosul e mult mai bun sad

Stefan
| Stefan a răspuns:

Anotimpul meu preferat este primavara ...imi place acest anotimp deoarece toata natura se trezeste la viata dupa o iarna cu multa zapada si ger. Dar si pentru ca primavara m-am nascut si am intanlit prima dragoste.

| Ana a răspuns:

Primavara, pentru ca nu este nici frig dar nici cald, apar ghioceii love struck

| justme_2041 a răspuns:

Buna anotimpul meu preferat este vara petru ca
este cald, mergi la strand, mori de cald prin casa, seara pe la 7:00 ieseam afara, sunt fluturi multi si colorati
si iau copii vacanta de vara! ieii,,hee hee
si iarna imi place:pentru ca ninge, e frig, e ger, se apropie sarbatorile, vezi pe la magazine luminute, cadouri, foarte multe:X:X
si vine''Mos Craciun'':X:X:X
sanatate si multi pupici:*:*:*

| Dariana a răspuns:

Vara, deoarece nu am nici o grija, e cald afara si ma pot imbraca lejer. Pot sa citesc, sa lenevesc, sa ies pe afara, sa ascult muzica.Sa fac tot ce. mi place fara nici o grije:X

| aquila_4553 a răspuns:

Cred ca primavara. Acel timp nici cald nici rece, cand soarele bate si ziua arata asa frumoasa:Xsincer mie mi se pare ceva special.plus ca pot sa combin mult mai multe hainebig grintoata lumea pare mai dezghetata, mai sociabila...vara mi se pare mult prea calda, nu poti sa stai afara mereu pentru ca e prea cald, transpiri, UV etc...toamna. e mohorata, ploua,. desi vremea asta cand frunzele cad sincer mi se pare dragutahappy, iarna.imi place si ea e pe locul 2, pentru ca e ziua mea, pentru zapada.atmosfera sarbatorilor. dar este atat de frig ca ingheti imediat si de abia poti sa te misti in hainele alea asa groase. Deci raspunsul meu e primavarahappy

| criss10 a răspuns:

Vara este anoptimpul meu preferat...vacante,concedii,ziua este mai luga si daca timpul de afara este insorit ai alt chef de viata.toamna este mohorata si parca fara chef de viata. Iarna este iar asteptata pentru. weekendurile la munte., dar ziua trece mult prea repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paii:d
Anotimpul meu preferat este varalove struck De ce? Pentru ca este cald, pentru razele soarelui care ne mangaie pe tot parcursul zilei, pentru vacanta, plimbari.pentru tot:X
pentru ca este vara

| chocolatemuffin a răspuns:

A iesit @Flori.nu va suparati pe minesad si mersi ca ati raspuns!winking