| denisTiky a întrebat:

Care e treaba cu Ion Iliescu? Stiu ca poate o sa ziceti ca toata lumea stie de el, ca a fost presedintele tarii si mai stiu eu ce informatii dar pe mine nu prea m-a interesat politica. Deja vad ca se fac foarte multe glume pe baza faptului ca e batran si nu mai moare si nu inteleg de ce. Dau funda celui care ma lamureste si pe mine (=.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"se fac foarte multe glume pe baza faptului ca e batran si nu mai moare si nu inteleg de ce"

păi d-aia că e bătrân și nu mai moare (nu că am dori dar e inevitabil...)

| GabiDumitrescu a răspuns:

E batrin, nu mai moare, si e un criminal nenorocit. Poti sa studiezi singurel un pic. Uite, ceva de referinta - https://www.activenews.ro/......esti-45515

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Iliescu a creat Romania de azi, acu daca fara el era mai bine sau mai rau e discutabil, Dar cine altcineva mai bun ar fi putut prelua comanda tarii?
Faptul ca comunismul, regimul lui Ceausescu nu putea continua este o certitudine. Evenimentele din Germania au avut efect domino.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine altcineva mai bun? Nicu Ceausescu, in mm! Ala nu ar fi facut praf in citiva ani tot ce a facut taica-su!

| Nemessys a răspuns:

Asa e romanu' face haz de necaz.

Iliescu are 90 de ani. O varsta care, hai sa fim seriosi, nu este asa de usor de atins. Cel mai probabil o sa faca si suta.

Cam asta este, nimic mai mult de explicat. Se fac glume deoarece este foarte batran. Glume de tip,, cand dinozaurii au murit, iliescu... (facea nu stiu ce) ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac mai multe cum că ar fi tigan, așa e gloabă asta nu mai pare sa de-a coltul prea curând și la covid e imun

| denisTiky explică:

Pai uite ca acum ma intereseaza istoria (:

| wexceptional a răspuns:

E un om rau si are un ras malefic e dusmanul multora oamenii isi vor dusmanii morti dar nu se gandesc ca un om e rau pentru ca nu are bine daca il imbratisezi cu binele o sa ii dizvoli scutul de rautate dar asta e oamenii judeca nu ai ce sa le faci decat sa mergi mai departe cu capul sus. tu sa nu fii ca ei, sa nu razi de oameni indiferent cat de rai sunt doar fereste-te daca sunt periculosi si nu esti specialist in dresaj uman (medic psiholog sau gardian in inchisoare).